Odkurzacze przemysłowe – czym się charakteryzują i kiedy w nie warto zainwestować?

Odkurzacze przemysłowe – czym się charakteryzują i kiedy w nie warto zainwestować?

1 lutego 2023 0 przez Głos Szczecina

Odkurzacz przemysłowy to urządzenie, które z pozoru może przypominać sprzęt znany z przestrzeni domowej. Wizualnie może tak, ale pod względem parametrów przewyższa odkurzacze stosowane w domach. Ma też inne zastosowanie, które pozwala pracować nawet z niebezpiecznymi materiałami. Poznaj bliżej odkurzacze przemysłowe, ich zalety i wybierz odkurzacz Numatic – topowy odkurzacz w tej kategorii.

Odkurzacze przemysłowe Numatic:

  • Poznaj cechy charakterystyczne odkurzacza przemysłowego
  • Odkryj odkurzacz Numatic – wydajny i niezawodny odkurzacz przemysłowy
  • Odkryj zalety odkurzacza przemysłowego

Czym charakteryzuje się odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz przemysłowy przypomina pod względem mechanizmu odkurzacze domowe. Jego zadaniem jest zasysać brud. W odróżnieniu od domowych modeli odkurzacze przemysłowe wyróżniają się o wiele silniejszym działaniem. Dzięki temu można pozbyć się pyłów, odpadów czy trudnych zabrudzeń, a praca staje się szybsza i efektywna.

Odkurzacze przemysłowe dzieli się ze względu na klasy. Klasy pozwalają zorientować się, do jakich prac przeznaczone jest dane urządzenie. Klasa L bardzo dobrze radzi sobie z drobnym kruszywem oraz odpadami z obróbki tworzyw sztucznych. Klasa M ma to samo zastosowanie co klasa L, ale dodatkowo może zasysać materiały wypełniające oraz szpachlę mineralną. Klasa H wyposażona jest w filtry wysokiej jakości i może poradzić sobie z niebezpiecznymi odpadami takimi jak azbest, pleśń, kadm czy ołów.

Podczas wyboru odpowiedniego odkurzacza warto zwrócić uwagę na jego parametry. Wśród nich istotna jest moc silnika – im wyższa, tym większa moc ssania. Warto, żeby odkurzacz odznaczał się mocą 1200-1600 W. Istotna jest także długość przewodu, ponieważ dłuższy kabel ułatwia pracę. Kluczowym parametrem jest wielkość zbiornika, dobrze jest wybierać takie modele, których zbiornik wynosi przynajmniej 40 litrów. Liczy się także trwałość, którą ocenia się poprzez materiały, z których wykonano urządzenie oraz jego waga i mobilność. Przydatną informacją będzie również to, czy do sprzętu można dobrać dodatkowe akcesoria typu końcówki ssące.

Odkurzacz Numatic – poznaj go bliżej

Kupując odkurzacz przemysłowy, warto kierować się jego parametrami oraz klasą producenta. Odkurzacz Numatic, który w różnych wydaniach znajdziesz na stronie: https://szorowarki24.pl/kategoria-produktu/odkurzacze-przemyslowe/ to urządzenie wielokrotnie dowodzące swojej niezawodności. Firma Numatic produkuje sprzęty tego typu od ponad 40 lat i jest liderem w dziedzinie urządzeń czyszczących.

Odkurzacze tego producenta są dopracowane w każdym detalu. Odznaczają się wysoką jakością, dzięki czemu mogą pracować przez lata bez szwanku. Tym, co jeszcze je wyróżnia, jest energooszczędność, wysoka wydajność, solidność oraz niezawodność. Mimo solidnego wykonania i użycia komponentów najwyższej jakości odkurzacz Numatic wcale nie jest nadmiernie kosztowny.

Odkurzacz Numatic występuje w różnych odmianach. Odkurzacz do sprzątania na sucho pomoże uporać się z piachem, kurzem i innym suchym brudem. Odkurzacz Numatic do sprzątania na sucho lub mokro pomoże posprzątać zarówno suche odpady, jak i kanapy czy fotele samochodowe. Sprzątanie na mokro odbywa się przy użyciu specjalnej szczotki. Ostatnim rodzajem są odkurzacze do pracy na sucho i mokro jednocześnie. To sprzęty, które odkurzają i w tym samym momencie zbierają wodę. Czyszczenie jest szybkie i efektywne.

Odkurzacze przemysłowe i ich zalety

Tym, czym wyróżnia się odkurzacz przemysłowy, jest duża siła ssąca, która pomoże w krótkim czasie wciągnąć duże ilości zanieczyszczeń. Odkurzacz przemysłowy odpowiedniej klasy poradzi sobie nie tylko z drobnymi odpadami, ale i większymi kawałkami. To nieocenione w fabrykach czy zakładach produkcyjnych. Odkurzacze przemysłowe są także bardzo wydajne, a obszerny pojemnik pozwala na sprzątanie dużej powierzchni bez jego wymiany. Duża moc, radzenie sobie z rozmaitymi odpadami i obszerny zbiornik sprawiają, że odkurzacz przemysłowy będzie dobrą inwestycją w fabrykach, zakładach, w firmach remontowych, czy w firmach sprzątających.

0 0 votes
Daj ocenę