Portal Edukacyjny Szczecin

Portal Edukacyjny Szczecin

10 stycznia 2022 1 przez Głos Szczecina

Portal Edukacyjny Szczecin – ciekawe informacje dla uczniów, nauczycieli czy rodziców

Portal Edukacyjny miasta Szczecin to witryna internetowa, na której ciekawe i bardzo pomocne informacje znajdą uczniowie w różnym wieku, ale także ich rodzice czy nauczyciele. Pe Szczecin oferuje wiele informacji dotyczących stanu edukacji w regionie, organizowanych konkursów czy czasu wypoczynku dla dzieci oraz młodzieży. Strona internetowa zawiera ważne informacje również dla absolwentów szkół, a także dla osób przygotowujących się do podjęcia studiów.

Pe Szczecin – informacje o witrynie

Strona internetowa Pe Szczecin jest stworzona z myślą o komforcie użytkowników. Posiada przejrzysty interfejs, jasno wyszczególnione działy oraz przyjazną dla oczu kolorystykę, dzięki czemu odnalezienie się na stronie wcale nie jest trudne. W górnej części strony mamy do dyspozycji wyszukiwarkę, dzięki której można łatwo odszukać interesujące nas tematy. Ogółem użytkownik ma do czynienia z kilkoma działami, takimi jak nabór, kalendarz roku szkolnego, kształcenie zawodowe, baza instytucji oświatowych czy raport o stanie oświaty. Ostatni dział zawiera niezbędne formularze i druki, przeznaczone do składania podań o stypendia czy nagrody dla uczniów.

Informacje dotyczące rekrutacji

W dziale nabór Pe Szczecin można znaleźć informacje dotyczące wszystkich naborów prowadzonych w regionie. Obejmują one żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, ponadgimnazjalne oraz bursy. Jest to spore udogodnienie dla rodziców szukających miejsca w placówce oświatowej dla swoich pociech, ale również dla samych uczniów, którzy właśnie stają przed wyborem nowej szkoły. Placówki posiadają wyszczególnienie pod względem lokalizacji, oferowanych zajęć dodatkowych i językowych, a w przypadku placówek takich jak żłobki również informacje odnośnie posiadania przez placówkę wózkarni czy kuchni mlecznej. Zestawienie zawiera potrzebne dane teleadresowe, które znacznie ułatwiają proces wnioskowania o przyjęcie dziecka.

Kształcenie zawodowe

Pe Szczecin oferuje również dział kształcenie zawodowe, w którym można znaleźć wiele istotnych informacji odnośnie zawodów, w jakich można kształcić się w szkołach z całego regionu. Dokładne opisy poszczególnych zawodów mogą pomóc absolwentowi szkoły podstawowej w podjęciu decyzji odnośnie dalszego kształcenia. W tym dziale Pe Szczecin można znaleźć również artykuły dotyczące poszczególnych placówek, a także aktualności ze szkół i organizowanych przez nich konkursów. Są to dane, z którymi powinni się zapoznawać kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych oraz ich rodzice.

Baza instytucji oświatowych

Baza instytucji oświatowych to kolejny dział e Szczecin, który może w szczególności zainteresować pracowników oświaty. Jest to zestawienie placówek po reformie z dnia 1 września 2017 roku. Warto pamiętać bowiem, że ustawa likwiduje gimnazja, a w ich miejsce wprowadza kontynuację nauki w szkołach podstawowych. Zmienił się charakter i zakres działania wielu placówek, jednak zebrane informacje stanowią uporządkowanie wiedzy dotyczącej działających obecnie w Szczecinie oraz w regionie placówek oświatowych.

Studiuj w Szczecinie!

Osoby zainteresowane podjęciem studiów w Szczecinie, jak i osoby posiadające już status studenta powinny zapoznać się z zakładką „Studiuj w Szczecinie”. Jest to zbiór wielu praktycznych i ciekawych informacji dla studentów. Na stronie można znaleźć dane dotyczące organizowanych praktyk i staży, a także zasad przyjęcia. Można znaleźć również edukacyjne aktualności z regionu, oferty dotyczące konkursów i ogólne wydarzenia o charakterze edukacyjnym. W dziale tym można znaleźć ponadto informacje odnośnie akademików funkcjonujących w Szczecinie, programów stypendialnych dla studentów czy listę uczelni wyższych w regionie. Pe Szczecin dba o aktualizację podawanych danych, którym naprawdę można zaufać. Osoby zaczynające przygodę ze studiowaniem mogą pobrać ze strony Niezbędnik w wersji PDF, dzięki któremu mogą poznać prawa i obowiązki studenta, informacje dotyczące miejskich zabytków oraz tego, jak w łatwy i wygodny sposób poruszać się po mieście.

Szkolenia

Szkolenia to dział, z którym powinni zapoznawać się nauczyciele oraz inni pracownicy placówek oświatowych w regionie. Pe Szczecin oferuje aktualne dane dotyczące organizowanych w regionie szkoleń, ich zakresu oraz kryteriów przyjęć zainteresowanych. To jednak nie wszystko – pe Szczecin regularnie publikuje informacje dla nauczycieli, w których udziela porad dotyczących codziennego funkcjonowania nauczyciela w pracy – między innymi są to zasady postępowania w pracy z trudnymi uczniami czy metody na ogólną poprawę organizacji pracy w szkole. Na stronie można znaleźć ponadto nieco filmików o charakterze edukacyjnym, które poruszają aktualne kwestie oświatowe. Z całą pewnością Pe Szczecin publikuje informacje, które warto znać. Kwestie oświatowe zmieniają się bowiem stosunkowo dynamicznie i czasem ciężko jest za nimi nadążyć – portal natomiast gromadzi wszystkie nowości, przepisy czy informacje o wydarzeniach w jednym miejscu.

5 1 vote
Daj ocenę