Kupno mieszkania na raty – czy warto?

Kupno mieszkania na raty – czy warto?

29 grudnia 2022 0 przez Głos Szczecina

Kupno mieszkania na raty to proces, który składa się z kilku etapów. Jednym z nich jest odbiór lokalu od dewelopera, co stanowi moment przekazania własności. Jak się do niego przygotować? Dlaczego warto kupić mieszkanie na kredyt? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak przygotować się do odbioru mieszkania od dewelopera?

Jak wspomniano we wstępie odbiór mieszkania od dewelopera to jeden z etapów kupna nieruchomości na raty. Jest on bardzo ważny, ponieważ w tym momencie dochodzi do przekazania kluczy, co poprzedza podpisanie aktu notarialnego. W związku z tym należy odpowiednio się do niego przygotować, a dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Pozwoli to dokładnie zweryfikować jakość prac przeprowadzonych w mieszkaniu, a usługi tego typu są dostępne pod hasłem: odbiór mieszkania Szczecin. Korzystając z nich można liczyć na pomoc inżyniera, który sprawdzi, czy stan mieszkania jest tożsamy z zakresem stanu deweloperskiego opisanym w umowie oraz pomoże w zgłoszeniu ewentualnych nieprawidłowości.

Co przemawia za zakupem mieszkania na kredyt?

Zakup mieszkania na raty to bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ wysokie ceny nieruchomości sprawiają, że większości osób nie stać na kupno za gotówkę. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z kredytu? Przede wszystkim dlatego, że pozwala to szybko zamieszkać na swoim, czyli stać się niezależnym. Zaletą w tym przypadku z pewnością jest także fakt, że pieniądze z czasem tracą na wartości, a co za tym idzie zaciągając kredyt na 20-30 lat realna wartość miesięcznej raty będzie maleć. Potwierdzeniem jest fakt, że 2 tys. złotych dziesięć lat temu było znacznie mniej warte niż obecnie. Co więcej, stanowiło większy udział w przeciętnym wynagrodzeniu, co oznacza, że rata kredytu w tej wysokości stanowiła znacznie większe obciążenie dla domowego budżetu.

Podsumowując należy stwierdzić, że kupno mieszkania na raty to rozwiązanie, które jest polecane osobom pragnącym zamieszkać na swoim. Oczywiście kupując nieruchomość od dewelopera należy dokładnie zweryfikować jego stan, co pozwoli uniknąć dodatkowych komplikacji, czy wydatków.

0 0 votes
Daj ocenę