Czy warto wybrać się do pracy za granicą?

Czy warto wybrać się do pracy za granicą?

2 lutego 2022 0 przez Głos Szczecina

Wyjazd za granicę może być niezwykle ciekawym przeżyciem dla każdego z nas. Jednak w przypadku podróży w celu zarobkowym, może to być całkowicie zmieniające nasze doświadczenie. Dlaczego niektórzy decydują się na emigrację? I czy nadal jest to warte świeczki? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Większe zarobki mogą być kuszące

Z pewnością pierwszą sprawą, która rzuca się w oczy, są zarobki za granicą. Polska co prawda nie jest wcale złym miejscem do życia, jednak w niektórych krajach da się zarobić więcej. Przykładami mogą być chociażby Niemcy, Holandia, Irlandia czy kraje skandynawskie. Są to też państwa należące do chętnie wybieranych przez nas kierunków emigracyjnych. Nie można się temu dziwić, gdyż chociażby w Niemczech stawka minimalna to 9,82 euro, czyli prawie 45 złotych brutto. Jest to w końcu kwota minimalna ponad dwa razy większa niż w Polsce.

Czy warto wybrać się do pracy za granicą?

Nauka, doświadczenie i poznanie nowego języka

Dla wielu wyjazd za granicę to również możliwość szybkiego rozwoju i zdobycia bardzo cennego doświadczenia. Praca w zagranicznej korporacji, w dodatku w innym języku i innym środowisku, może bardzo wzbogacić nasze CV. Poza tym poznając nową sferę biznesową, sposób działania firm za granicą, uczymy się również innych sposobów na pracę i zarządzanie, co może być niezwykle przydatne w naszej przyszłości. W dodatku poznanie konkretnego języka pozwoli nam poszerzyć własne kompetencje i lepiej zrozumieć zagraniczną kulturę, a także starać się o lepsze zarobki w przyszłych pracach – w końcu poligloci są w cenie, prawda?

Jechać samemu czy z agencją pracy za granicą?

Warto również wspomnieć o odwiecznym dylemacie: wyjazd za granicę zorganizować na własną rękę, czy może poprosić o pomoc agencję pracy za granicą? Podejścia bywają różne, jednakże dla początkujących podróżników zazwyczaj polecić można drugą opcję. Renomowane agencje pracy (jak np. ColiberHR) będą w stanie zapewnić nam wyżywienie, zakwaterowanie i sam tranzyt z miejsca zamieszkania do miejsca pracy – dzięki czemu nie będzie musieli martwić się kwestiami logistycznymi. Poza tym pomogą nam w poradzeniu sobie z formalnościami i prawem zagranicznym. Takie sprawy potrafią być niezwykle zniechęcające i trudne, w szczególności, jeśli nie znamy danego języka.

0 0 votes
Daj ocenę