Wady i zalety białych mebli kuchennych

Wady i zalety białych mebli kuchennych

7 listopada 2021 5 przez Głos Szczecina

Bez względu na to, na jakie meble kuchenne się zdecydujemy, musimy się liczyć z tym, że wiąże się to ze sporym wydatkiem. Meble kuchenne to inwestycja na długie lata, dlatego też decyzja o ostatecznym wyborze stylu, w jakim urządzone ma zostać wnętrze, powinna być podejmowana po dokładnym przeanalizowaniu wszystkiego i długim namyśle

Bez względu na to, na jakie meble kuchenne się zdecydujemy, musimy się liczyć z tym, że wiąże się to ze sporym wydatkiem. Meble kuchenne to inwestycja na długie lata, dlatego też decyzja o ostatecznym wyborze stylu, w jakim urządzone ma zostać wnętrze, powinna być podejmowana po dokładnym przeanalizowaniu wszystkiego i długim namyśle. Z pewnością warto zasięgnąć opinii znajomych, a także śledzić inspiracje w magazynach wnętrzarskich, a już przynajmniej na pewno odwiedzić sklepy meblowe, by dokładnie przyjrzeć się oferowanym produktom. Jednak meble kuchenne mają podawać się przede wszystkim właścicielom pomieszczenia. Nie ulega wątpliwości fakt, że w Polsce nadal bardzo modne są białe fronty. Czy to na pewno dobry wybór? Czy białe meble kuchenne będą zarówno efektowne jak i praktyczne? Zastanówmy się nad tym rozwiązaniem.

Aranżacja kuchni

Osoby decydujące się na remont kuchni, lub dopiero i urządzający od podstaw, wciąż wybierają białe meble kuchenne. Decyzja ta wynika przede wszystkim z tego, że biała kuchnia jest przede wszystkim uniwersalna. To po prostu element wyposażenia, który doskonale komponuje się z każdym stylem i jest ponadczasowy. Jeżeli zatem zależy nam na urządzeniu eleganckiej białej kuchni w stylu glamour, powinniśmy wybrać lakierowane meble na wysoki połysk, bądź stylizowane, czy frezowane białe meble kuchenne. Takie rozwiązanie w zabudowie doskonale sprawdzą się z blatem na przykład z naturalnego kamienia. Dobrym rozwiązaniem będzie również konglomerat z połyskiem i ozdobne lampy, czy nawet duża liczba luster. Ciekawym efektem stanie się również zastosowanie w klasycznej, biało-czarnej podłogi, a nawet wyrazistej i wzorzystej tapety.

Białe meble kuchenne, szczególnie lakierowane, dominują w nowoczesnych aranżacjach. Nowoczesna kuchnia wybiera gładkie, a jednocześnie błyszczące fronty bez stosowania w nich uchwytów. Uchwyty zastępowane są systemem clik-clack lub tip-on. Rozwiązanie to sprawia, że otwarcie szafki możliwe jest poprzez naciśnięcie drzwiczek. Biała, lakierowana kuchnia to nie tylko nowoczesność, ale często kojarzy się ze sterylnością i monotonią. Bardzo łatwo można to przełamać poprzez zastosowanie naturalnego drewna lub szarego, laminowanego blatu, czy też połączyć biel sprzętami w innym kolorze. Pamiętajmy jednak, do kolorystyka wnętrza była stonowana, a wręcz minimalistyczna.

Białe meble kuchenne to również wyznacznik stylu skandynawskiego. Sąd w tej aranżacji będą oznaczały się prostą wolną, dlatego też powinny być gładkie lub ewentualnie delikatnie frezowane. W połączeniu z nimi świetnie sprawdzą się skórzane lub stylizowany metalowe uchwyty, czytasz elegancki w mosiężne, a nawet ceramiczne gałki. Dobrym rozwiązaniem będzie również drewniane brat. Świetnie w tym połączeniu sprawdzą się także bogato zdobione płytki.

Dlaczego warto wybrać białe meble kuchenne?

Warto wiedzieć również o tym, zrobione meble kuchenne doskonale optycznie powiększają przestrzeń. Świetnie zatem sprawdzą się nawet w niewielkim pomieszczeniu. Białe meble kuchenne w połączeniu z jasnym kolorem ścian oraz jasną podłogę, a także doskonałym oświetlenie, sprawią, że odbijane światło, zarówno sztuczne jak i słonecznych, może uczynić pomieszczenie optycznie większym. Efekt ten można wzmocnić, jeżeli zdecydujemy się na białą kuchnie w połysku, czyli z tak zwanymi frontami lakierowanymi na wysoki połysk.

Pamiętajmy również o tym, że białe fronty bardzo często stosujemy w kuchniach otwartych na salon czy też na jadalnie. Meble kuchenne utrzymane w bieli będą doskonałym pomysłem w takich aranżacjach. Nawet te, w bardzo wysokiej zabudowie, nie przytłacza wnętrza, a wręcz przeciwnie – sprawią, że wyda się ono większe. Jeżeli zdecydujemy się ponadto na białe ściany, meble kuchenne dzięki temu stopią się w nią, przez to cała zabudowa kuchenna z łatwością uda się połączyć z pozostałymi elementami aranżacji całego pomieszczenia.

Niektórym może wydawać się, że białe meble kuchenne są trudniejsze w utrzymaniu czystości. Jeżeli jednak zastosujemy wysokiej jakości laminaty czy lakier, kurz oraz odciski palców będziemy mogli z łatwością usunąć, bez użycia jakichkolwiek środków specjalistycznych. Jednak musimy pamiętać o tym, że zastosowanie białych frontów mebli kuchennych może jednak wiązać się z koniecznością częstszego sprzątania, gdyż na gładkich powierzchniach wszelkie plamy będą o wiele bardziej zauważalne. Trudniej jednak będziemy mogli dostrzec na nich kurz.

Nie musimy się również obawiać, że biały kolor drzwiczek mebli kuchennych, wykończonych wysokiej jakości okleiną czy lakierem, straci swoją barwę, a wręcz pożółknie. Aktualnie znajdziemy białe meble kuchenne, które są naprawdę wysokiej jakości, dlatego też biała kuchnia będzie doskonale prezentowała się przez wiele lat.

Podsumowanie

Jak widać, białe meble kuchenne sprawdzą się niemal w każdej aranżacji. Z powodzeniem możemy zdecydować się na niej zarówno w małej kuchni zamkniętej, jak i takiej, która pozostaje na otwartej przestrzeni z salonem lub jadalnią. Jednak bezwzględnie powinniśmy pamiętać o tym, by każdą przestrzeń stworzyć sposób dobrze przemyślany i funkcjonalny, a także taki, które w pełni odpowiada naszym wymaganiom.

 

5 5 votes
Daj ocenę