Meble restauracyjne z klasą

Meble restauracyjne z klasą

4 marca 2021 0 przez Głos Szczecina

Dla wielu z nas meble restauracyjne to krzesła i stoły dostępne w ograniczonej liczbie opcji jeśli chodzi o style. W fabryce Meble Radomsko najczęściej nabywane krzesła to te bez tapicerowanego siedziska, bo tapicerowane siedzisko lub oparcie to znacznie więcej problemów jeśli chodzi o utrzymanie czystości, bo resztki jedzenia lub napoje i sosy niestety wsiąkają w te tapicerowane detale i dlatego wiele restauracji wybiera jakieś typowe industrialne stoły i krzesła. W ich przypadku sprząta się o wiele szybciej, a ewentualne trwałe odbarwienie elementów tapicerowanych to nie problem ze względu na to, że tapicerki nie ma, czyli jeśli krzesła są tymi wykonanymi z drewna to wystarczy je jedynie przetrzeć szmatką nasączoną wodą z płynem i nie ma problemu.

Czy proste ławy i ceglana podłoga to nadal coś atrakcyjnego?

Wielu z nas widziało te przydrożne lokale, czyli budynek z fasadą z bali, a w jego wnętrzu ceglana podłoga i masywne ławy. Tego typu opcjami też zajmują się producenci mebli restauracyjnych, choć pozornie meble tego rodzaju wydają się być opcją prymitywną, ale te ławy wykonuje się z drewna sezonowanego. Kluczowe znaczenie ma też i to, że nie używa się jakichś typowych wkrętów, czy też gwoździ. Jeśli już te meble mają w sobie gwoździe to najczęściej są one wykonanymi z odpowiedniego gatunku drewna. Całość też mogą wzmacniać wkręty, ale sposób ich wkręcenia jest niezwykle dyskretnym, czyli od strony zewnętrznej ich nie widać. Proste stoły restauracji tego rodzaju to dokładnie ta sama filozofia wykonania i co najważniejsze impregnacja w przypadku tych masywnych mebli musi być niezwykle udaną, bo mebli tego typu nie wymienia się po roku lub po dwóch, tylko po ponad dekadzie i dlatego muszą one imponować trwałością i urodą. Mogą być to nawet meble z drugiej ręki, czyli te, które mają ponad dziesięć lat i wymagają jedynie drobnego odświeżenia.

Czy klasyczny wygląd to nadal opcja ciekawa?

Ściany wykonane z cegły i meble restauracyjne z drewna, które wyglądają na solidne, choć nie są wykonanymi z wybitnie grubego drewna. Ich siedziska i blaty mają te kilka centymetrów grubości i pomalowanymi są na czarno lub na czekoladowo. Dodatkowo mają te ozdobne detale przyciągające uwagę gości i co najistotniejsze nie ma tam tapicerowanych oparć, siedzisk i podłokietników. Coś takiego to opcja nadal modna, jeśli chodzi o współczesne restauracje, ale w ich przypadku ceglane ściany są zaimpregnowanymi, a krzesła i same stoły nie wyglądają na produkcję masową, czyli wyglądają one tak, jakby ktoś je wykonał na zamówienie konkretnego restauratora, choć równie dobrze mogą być to krzesła i stoły o bardziej lekkiej formie. Mowa tu dokładnie o klasycznym wyglądzie dobrej Europejskiej restauracji sprzed stu lat. Opcja tego typu nadal jest pociągającą, bo ludziom pasują jasne podłogi i krzesła wyglądające na te wyprodukowane blisko sto lat temu. Tego typu wnętrze ma swój czar i w znacznym stopniu tworzą go meble restauracyjne z ciekawie wyglądającymi detalami ozdobnymi, dzięki którym klienci wracają do danej restauracji co jakiś czas.

Czy styl skandynawski w restauracji się sprawdzi?

Styl skandynawski w przypadku mebli restauracyjnych to ta sprawdzona prostota. Jednym słowem takie meble to w czasach dzisiejszych wiele interesujących w sensie wizualnym opcji, które zazwyczaj nie są tapicerowanymi. Meble restauracyjne tego rodzaju też przyciągają klientów, o ile pasują one do ścian i do detali powieszonych na tych ścianach. Dobrze jest też i wtedy gdy nie są to meble udające ten styl, bo coś takiego wygląda dość słabo. Rzecz jasna można też klientów przyciągnąć na fotele wyglądające dokładnie tak jak te z minionej epoki, bo one właśnie teraz zaczynają zyskiwać na tej stylistycznej wartości, choć blisko dziesięć lat temu dla wielu z nas były nieciekawymi. Natomiast obecnie produkuje się ich imitacje, które wyglądają tak jak oryginały, a nawet remontuje się stare meble tego typu, po to by trafiły one do restauracji i by cieszyły one oczy gości. Meble z tapicerką tego rodzaju trzeba pielęgnować, ale obecnie ta pielęgnacja jest łatwiejszą, dzięki impregnatom, które są opcją niezwykle skuteczną, jeśli chodzi o utrzymanie czystości.

0 0 votes
Daj ocenę