Przyszłość w zakupach, czyli nowoczesny concept store

Przyszłość w zakupach, czyli nowoczesny concept store

13 lutego 2020 0 przez Głos Szczecina

Gdy wędruje się ulicami dużych europejskich miast, takich jak na przykład Berlin czy Amsterdam, Wiedeń czy Londyn, co parę kroków można natknąć się na niezwykle ciekawie prezentujące się sklepy, które mają przyciągające uwagę witryny. Takich Concept Storów za granicą nie brakuje. U nas to natomiast wciąż dosyć rzadki widok. Najwyższa pora, by to zmienić, bo koncepcyjne sklepy z unikatowymi artykułami od niszowych producentów to coś, co z pewnością będzie przyszłością zakupów.

Czym jest concept store?
W świecie mody bardzo dużo mówi się o tym, jak wiele złego robi tak zwana fast fashion. Tak lubiane przed laty sieciówki teraz często są omijane szerokim łukiem przez bardziej świadome osoby, które w modzie szukają też wartości. Właśnie natomiast popularność niewielkich butików koncepcyjnych, w których można znaleźć unikatowe rzeczy od mało znanych projektantów i marek. To właśnie są soncept stores. Na czasami kilkunastu metrach kwadratowych powierzchni, chociaż oczywiście bywają też ogromne przestrzenie, eksponowane są meble i dodatki do domu, ubrania i buty, biżuteria, często też perfumy i kosmetyki. W jednym miejscu Można zatem znaleźć rzeczy unikatowe i rzadko spotykane, które są wykonane z najwyższą starannością i z doskonałych materiałów. Concept store to sklep, w którym jakość ma zawsze najwyższe znaczenie. Pojedyncze sztuki, czasami wykonywane też na zamówienie, kuszą, by trafić do garderoby lub domu osób znających się na dobrej modzie.

Dlaczego concept store to przyszłość?
Takie unikatowe miejsca powstają coraz częściej na mapie Polski, ale nie oszukujmy się, mają szansę przetrwać tylko w dużych miastach lub w modnych dzielnicach mniejszych miast, na przykład tych z dużym ruchem turystycznym. Wszystko jednak będzie zmieniało się na przestrzeni najbliższych lat, między innymi ze względu na większą świadomość współczesnych osób. Takie cechy przedmiotów użytkowych jak unikatowość, ponadczasowość, pochodzenie i sposób produkcji, mają coraz większe znaczenie dla świadomych konsumentów. To właśnie te cechy są przepisywane rzeczom, które można kupić w lokalnych butikach oraz sklepach typu concept store.

artykuł powstał we współpracy z https://zmysly.co