Promiennik podczerwieni na taras jako innowacyjne ogrzewanie tarasowe

Promiennik podczerwieni na taras jako innowacyjne ogrzewanie tarasowe

23 września 2020 0 przez Głos Szczecina

Wśród wielu osób nadal panuje przekonanie, że ogrzewanie powinno być stosowane tylko wewnątrz domu. Tymczasem coraz to nowsze rozwiązania technologiczne pozwalają na zapewnienie sobie komfortu cieplnego na zewnątrz – na naszym tarasie, balkonie czy w ogrodzie. W dzisiejszych czasach jest to możliwe dzięki innowacyjnym urządzeniom, jakimi są promienniki podczerwieni.

Podczerwień już od dawna wykorzystywana jest w saunach czy w inkubatorach, które ogrzewają noworodki. Teraz znalazła również zastosowanie w systemie ogrzewania, który możemy wykorzystać w naszych domach. Promiennik ciepła to urządzenie, które emituje fale podczerwone mające za zadanie równomiernie rozprowadzić ciepło. Znacząca różnica w porównaniu do tradycyjnych form ogrzewania (palenisk czy piecyków) polega na tym, że promienniki ciepła ogrzewają jedynie obiekty w swoim zasięgu, a nie całe powietrze. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy cyrkulacji powietrza, przez którą wznoszone w powietrze zostają różnego typu zanieczyszczenia czy kurz – ma to ogromne znaczenie, jeśli mamy w domu małe dzieci lub jesteśmy alergikami. Ponadto w przypadku promienników podczerwieni temperatura naprawdę rośnie, a co za tym idzie – zyskujemy niesamowity komfort cieplny. Ogromnym atutem jest to, że mamy nad nim kontrolę i możemy dostosować odpowiednią temperaturę pod siebie. W przypadku piecyków nie jest to takie oczywiste i nietrudno o przegrzanie. Zaletą jest również szybkość działania, ponieważ promiennik ogrzeje nas już w kilka sekund.

Promiennik podczerwieni na taras jako innowacyjne ogrzewanie tarasowe

Skuteczność w ogrzewaniu tarasu – promienniki tarasowe

Bardzo często chcemy poczuć błogie ciepło również podczas czasu spędzanego na tarasie. Jednak, gdy temperatury na zewnątrz nie rozpieszczają, pojawia się problem. Rozwiązaniem mogą okazać się promienniki ciepła na taras. Ten innowacyjny system ogrzewania zapewni nam komfortowe warunki niezależnie od tego, jak nisko spadnie temperatura na zewnątrz. Dzięki ich funkcjonalności przyjemne ciepło poczujemy od razu, nie musimy marnować czasu na rozpalenie czy dokładanie do ognia. Ponadto przez brak spalania fundujemy sobie niezwykle ekologiczny sposób ogrzewania, bez dodatkowego zanieczyszczania środowiska, ponieważ nie będziemy emitować szkodliwych spalin. Żadna z osób, które będą spędzały czas na naszym tarasie, nie będzie musiała martwić się o to, czy zmarznie – promiennik tarasowy ogrzeje skutecznie wszystkie obiekty w swoim zasięgu. Poranna kawa mroźnym porankiem czy całoroczny sezon grillowy to żaden problem z promiennikami podczerwieni na taras.

Promiennik podczerwieni na taras jako innowacyjne ogrzewanie tarasowe

Zalety stosowania promienników na tarasie

Promienniki tarasowe to rozwiązanie mające wiele korzyści. Po pierwsze zastosowanie promienników podczerwieni to ogromna różnica w odczuwaniu komfortu cieplnego. Dzięki promiennikom unikniemy nieprzyjemnego dusznego powietrza, urządzenia ogrzeją tylko nas, przedmioty w swoim zasięgu, podłogi czy posadzki. Po drugie ogromną zaletą jest ekologiczny sposób działania, bez szkodliwych spalin, dzięki czemu nie zaszkodzimy samym sobie ani środowisku. Dodatkowo korzystanie z promienników ciepła na taras to sposób na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem. Stosując panele fotowoltaiczne w połączeniu z promiennikami podczerwieni, zyskujemy praktycznie darmowe ogrzewanie.

Promiennik podczerwieni na taras jako innowacyjne ogrzewanie tarasowe

Jaki promiennik elektryczny wybrać?

Najbardziej mobilnym rodzajem promienników jest promiennik podczerwieni stojący. Ten typ najczęściej występuje w formie parasola lub masztu. Promiennik wolnostojący możemy ulokować w dowolnym miejscu na naszym tarasie, jednak z określonymi w instrukcji względami bezpieczeństwa oraz zaleceniami producenta. Musimy natomiast liczyć się z tym, że promiennik elektryczny stojący zabierze nam dodatkową przestrzeń, co może być uciążliwe w przypadku mniejszych tarasów.

Alternatywą dla promienników stojących są modele wiszące oraz naścienne. Promienniki ciepła wiszące swoją formą przypominają lampę sufitową. Są sposobem na oszczędzenie miejsca na naszym tarasie, gdyż możemy je ulokować nad stołem jadalnianym czy wypoczynkiem ogrodowym. Promienniki naścienne montujemy za pomocą uchwytu bezpośrednio na ścianie. Jest to rozwiązanie, które zapewni nam maksymalny komfort cieplny bez tzw. zimnych okien.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem promienników podczerwieni http://irsystem.pl/

0 0 votes
Daj ocenę