Jakie karnisze sufitowe są obecnie w modzie?

Jakie karnisze sufitowe są obecnie w modzie?

13 lutego 2020 0 przez Głos Szczecina

Oryginalne karnisze sufitowe po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które karnisze są obecnie w modzie i na jakie elementy zwracać uwagę przy ich zakupie.

Aktualne trendy

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej nie tylko karnisze rurowe i kwadratowe, ale również apartamentowe, które w ostatnim czasie biją rekordy sprzedaży i błyskawicznie znikają z półek sklepowych. W nowoczesnych wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim doskonale sprawdzą się karnisze sufitowe o dość prostej formie. Jeżeli chodzi o sam materiał, to najlepszym wyborem są modele z aluminiowymi profilami. Najbezpieczniejszym wyborem są karnisze białe, czarne i wszelkie odcienie szarości.

Jaki karnisz do stylu rustykalnego

Nowoczesne karnisze sufitowe doskonale sprawdzą się także w stylu rustykalnym. W tym konkretnym przypadku warto postawić na mosiądz antyczny, który prezentować będzie się bardzo okazale. Inwestując w nowy karnisz warto postawić na modele, które posiadają specjalną listwę maskującą. Większość listw maskujących wykonanych jest z styropianu, który dodatkowo pokryty jest specjalną warstwą utwardzającą. Powłoki z kruszywa kwarcowego mogą być oczywiście malowane na dowolny kolor. Listwy maskujące mogą być dostępne w wielu różnorodnych wzorach. Najmodniejsze są cienkie belki o prostokątnym przekroju, jak i również listwy sztukateryjne.

Jakie karnisze sufitowe do ciężkich zasłon?

Specjaliści od aranżacji wnętrz do ciężkich tkanin polecają przede wszystkim karnisze ścienne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby postawić na karnisze sufitowe, które wbrew pozorom są bardzo wytrzymałe na obciążenia. Do naprawdę ciężkich zasłon warto dobrać karnisze wykonane z drewna albo metalu. Zaleca się także zastosowanie dodatkowych wsporników, które są niezbędne przede wszystkim przy dość długich karniszach. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale pod uwagę należy wziąć również długość i jakość wykonania żabek do wieszania.

artykuł powstał we współpracy z rolmajster.pl – karnisze sufitowe