Jaki rodzaj rolet plisowanych będzie dobrym wyborem?

Jaki rodzaj rolet plisowanych będzie dobrym wyborem?

22 października 2020 0 przez Głos Szczecina

Każda roleta plisowana charakteryzuje się tym, że ma materiał zawijający się niczym harmonijka. Do dyspozycji jest jednak wiele rodzajów, które różnią się przede wszystkim zastosowanym materiałem. Wybór tkaniny ma wpływ nie tylko na walory estetyczne, ale też właściwości. Warto wobec tego dobrze przemyśleć swoją decyzję, bazować na swoich indywidualnych potrzebach i preferencjach. Nie brakuje modeli z tkaniną niepalną, połyskującą czy termoizolacyjną. Jaki rodzaj rolet plisowanych będzie dobrym wyborem?

Wybór rolety plisowanej a rodzaj zastosowanej tkaniny

Wybierając roletę plisowaną, zawsze trzeba mieć na uwadze to, z jakiego materiału została ona wykonana. Inne oczekiwania mamy względem osłony okiennej w łazience kuchni, sypialni czy salonie. Jeśli zależy nam na rolecie o nieprzeciętnym designie, to ciekawą opcją będzie taka z tkaniny perłowej. Pięknie połyskiwanie to jednak nie jedyna zaleta bo można też liczyć na skuteczne odbijanie promieni słońca. Tkanina perłowa ma to do siebie, że blokuje nie tylko światło, ale też ciepło z zewnątrz, dlatego latem podczas upalnych dni sprawdza się idealnie. Ułatwia utrzymanie optymalnej temperatury we wnętrzach zarówno latem, jak i zimą. Tkanina ta może być opalizująca lub transparentna w niewielkim stopniu. Mamy też plisy z tkaniną metalizowaną, czyli termoizolującą. Pokrywa się ją z jednej strony warstwą aluminiową, co skutecznie odbija zdecydowaną większość promieniowania słonecznego. Takie rozwiązanie okaże się strzałem w dziesiątkę w pomieszczeniach o silnym nasłonecznieniu.

Tkanina plis okiennych może przypominać fakturą plaster miodu. Mowa jest tutaj o roletach podwójnych, które chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń latem i zmniejszają straty ciepła zimą. W sprzedaży znajduje się multum plis z tkaninami częściowo lub całkowicie zaciemniającymi. Oznacza to, że przepuszczają one światło w mniejszym lub większym stopniu. Im transparentność materiału jest mniejsza, tym uzyskamy lepszy efekt zaciemnienia. Tanina typu blackout zablokuje dostęp światła z zewnątrz w stu procentach. Możemy też kupić modele rolety plisowane z tkaninami antyrefleksyjnymi lub transparentne z tkaniną firanową.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.roletypremium.pl

0 0 votes
Daj ocenę