Jak zdobyć certyfikat PDR?

Jak zdobyć certyfikat PDR?

13 lutego 2020 1 przez Głos Szczecina

Uszkodzenie karoserii samochodu podczas gradobicia, niewielkie wgniecenia powstałe podczas parkowania nie oznaczają od razu klepania i ponownego malowania elementów karoserii. Znacznie tańszą i mniej inwazyjną metodą jest PDR

Na czym polega metoda PDR?
PDR (paintless dent rep air) to metoda opracowana w zakładach Mercedesa służąca do korygowania drobnych wgnieceń powstałych podczas montażu samochodów. Przez długie lata stanowiła tajemnicę firmy. Po jej ujawnieniu stosują ją nie tylko inne koncerny samochodowe, ale także zakłady blacharskie.

Największą zaletą tej metody jest usuwanie wgnieceń przy zachowaniu całości oryginalnej powłoki lakierniczej. Dzięki temu auto nie traci na wartości, a klient mniej zapłaci za usługę.

Wykonywanie napraw metodą PDR wymaga nie tylko stosowania specjalistycznych narzędzi, ale przede wszystkim ogromnych umiejętności i cierpliwości pracownika. Wyciągnięcia zgnieceń nie da się wykonać jednorazowo, trzeba robić to stopniowo uważając, by lakier nie popękał.

Jak zdobyć kwalifikacje PDR?

Każdy blacharz samochodowy może poszerzyć swoje umiejętności i zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Oczywiście oznacza to większe szanse na rynku pracy i możliwość pozyskania nowych klientów.
Wiele firm oferuje kursy PDR, które dają certyfikat do stosowania metody PDR. Oferty są bardzo zróżnicowane pod kątem ceny i czasu trwania szkolenia PDR.

Wybierając szkolenie PDR warto zwrócić uwagę na czas jego trwania. Szkolenie podstawowe powinno trwać 10 do 14 dni i odbywać się w małych grupach. Program szkolenia oprócz zajęć teoretycznych powinien zapewniać ćwiczenia praktyczne, bo to właśnie dzięki nim można opanować podstawowe metody naprawy wgnieceń bez konieczności lakierowania.

Wiadomo, że nikt w ciągu 2 tygodni nie zostanie guru w swoim zawodzie, dlatego wiele firm oferuje kursy doszkalające (Professional). Cena szkoleń nie jest mała i oscyluje w granicach 6 000 zł. Koszty jednak szybko się zwrócą, bo fachowcy z tymi kwalifikacjami mogą liczyć na wysokie zarobki.

artykuł powstał we współpracy z https://szkoleniepdr.pl

3 1 vote
Daj ocenę