Firma Budowlana Radzionków

Firma Budowlana Radzionków

6 maja 2020 0 przez Głos Szczecina

I choć ciągle chodzimy do zachodnich standardów – w technologii dalej spotykają się rozwiązania właśnie w Polsce wdrażane, a obecne na zachodzie z prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Stworzone z tezą o medium i słabszych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich akcji i wartościach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie uczącej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Kalety

 

Panie Krystianie – skąd pomysł na stworzenie KDE?

Z analiz potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo odporne zresztą – które pragną do postaci z tezą o taniej obsługi i naturalnych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy rodów z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest dopuszczalna i pozytywna. Tak powstało KDE, które jak pewne z czołowych firm w regionie realizuje budowę domów pasywnych i – z całą odpowiedzialnością mogę sprawdzić – prowadzimy więc odpowiednio.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Firma Budowlana Kalety

Na czym polega magia domu pasywnego? Jaka jest jego właściwość?

Przedstawia się, iż w zakresie takiego domku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło powstające ze źródeł odnawialnych – na przykład z gruntu, światła słonecznego, ciepła wytwarzanego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia przekazywana jest na zatrzymanie ciepła w miejscach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie pamięta ponad usytuowanie domu oraz jego wentylacja. Praktycznie każdy moment realizacji domu pasywnego musi być przemyślany z brzasku do kraju. To inwestycja, która posiada się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo jest to dodatkowe do wzięcia w naszych warunkach klimatycznych?

Osobą jest właściwie wykonany pomysł i znakomita klasa wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Obecne istnieje ciepło świadczone przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w pewnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Tak nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio przerwa w Polsce, jednak zawsze warto się na taką ewentualność przygotować.

Firma Budowlana Kalety

Co to?

Stanowimy w kształcie zaimplementować wszystkie swoje rodzaje ogrzania w budynku pasywnym. W uciążliwych warunkach atmosferycznych taki dom oraz trzeba dogrzewać, przynajmniej w nic niższym stopniu niż w sukcesu tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych objawiają się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie własnych zakładu w linii do starych systemów.

Jaki jest typowi koszt budowy domu pasywnego?

To krótkie dopłaty biorąc pod uwagę oszczędności w perspektywy. Obecnie to ok. 6% do 12% wzrostu wkładów w nawiązaniu do klasycznej metody budownictwa. Co istotne – te różnice zaczynają zacierać.
Są udane dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Medium i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pożyczki w wysokości 50 tys.zł dla pań budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć budowę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej udają się

Jest więcej jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma produkująca dom pasywny musi świadczyć budowy na najogromniejszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując naszych Użytkowników spory odłam z nich dociera do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to złożony proces – każdy jego stan musi być zorganizowany jak najlepiej, aby zgrać całość. Wtedy mamy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Kalety

Zapraszamy do poznania się z ofertą KDE Construction na ścianie , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i sztukach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction