Czym zajmuje się kancelaria antywindykacyjna?

Czym zajmuje się kancelaria antywindykacyjna?

21 czerwca 2020 0 przez Głos Szczecina

Według statystyk coraz więcej Polaków ma problem ze spłatą swoich zobowiązań, i to nie tylko wobec banków czy firm pożyczkowych, ale też w stosunku do kontrahentów. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele i naprawdę bardzo rzadko jest to wynik złej woli dłużnika. W takiej sytuacji najlepsze co można zrobić to jak najszybciej skorzystać z profesjonalnej pomocy, w celu podjęcia kroków zmierzających do oddłużania. Gdzie zatem warto szukać pomocy?

Czym zajmuje się kancelaria antywindykacyjna?

Od kliku lat na polskim rynku zaczęły działać kancelarie antywindykacyjne, które niejako są odpowiedzią na działania firm windykacyjnych. Czym zatem takie kancelarie antywindykacyjne się zajmują? Przede wszystkim pomagają w oddłużaniu, przy czym zawsze działają w obrębie obowiązującego prawa.

Kancelaria antywindykacyjna zatrudnia adwokatów lub radców prawnych, a także na co dzień współpracuje ze specjalistami do spraw finansów. Ich zadaniem jest ochrona prawna oraz pomoc osobom zadłużonym, zarówno na etapie postępowania przedsądowego, jak i egzekucyjnego.

Na początku każdej sprawy pracownicy kancelarii sprawdzają zasadność roszczeń, bowiem może okazać się, że są one bezpodstawne lub też niezgodne z prawem. Gdyby jednak okazało się, że są one i zasadne, i zgodne z prawem, to wówczas z pewnością zostaną zaproponowane klientowi różne rozwiązania prawne, uwzględniające jego sytuację.

Jakimi środkami dysponuje kancelaria antywindykacyjna?

Kancelaria antywindykacyjna może, między innymi:
• wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty,
• wystąpić o wznowienie postępowania sądowego,
• podjąć negocjacje z wierzycielem,
• złożyć skargę na czynności komornika,
• złożyć zażalenie na postanowienie w sprawie nadania klauzuli wykonalności,
• ogłosić upadłość konsumencką,
• reprezentować interesy swojego klienta – dłużnika w postępowaniu sądowym, jak również egzekucyjnym.

Oddłużanie jest bardzo trudnym procesem, wymagającym biegłej znajomości prawa, dlatego warto tego typu sprawy oddać w procesjonalne ręce, najlepiej kancelarii antywindykacyjnej.

Artykuł powstał we współpracy z https://kancelaria-antywindykacyjna.com