Czas na wybór praktycznej i estetycznej rolety

Czas na wybór praktycznej i estetycznej rolety

28 stycznia 2020 0 przez Głos Szczecina

Tradycyjne żaluzje już dawno wyszły z obiegu i zostały one zastąpione roletami. Ich wybór jest szeroki, dzięki czemu można bez problemu dopasować roletę to aranżacji wnętrza i swoich indywidualnych preferencji. Na uwagę z pewnością zasługują rolety plisowane, które składają się z materiału złożonego w taki sposób, że przypomina harmonijkę. Jest to rozwiązanie o nieprzeciętnych walorach estetycznych, wygodne i szybkie w montażu.

Czy rolety plisowane w Warszawie to dobry wybór?

Aranżacja okna ma duży wpływ na wystrój całego pomieszczenia. Znaczenie ma nie tylko wybór firany czy zasłon, ale też rolety. Wymaga się od niej tego, aby była estetyczna i jednocześnie funkcjonalna. Zadaniem rolety jest zapewnienie większej prywatności i ochrony przed promenowaniem słonecznym. Może też pełnić funkcję dekoracyjną, jeśli wybierze się roletę plisowaną. Sterowanie taką roletą jest banalnie proste. Możliwe jest swobodne odsłanianie i zasłanianie okna na różne sposoby – materiałem można przesuwać nie tylko w górę i w dół, ale też do środka. Takie innowacyjne rozwiązanie pozwala na zasłonięcie rolety w poziomie i to w dowolnej części szyby, dzięki czemu można dostosować ją do swoich aktualnych potrzeb. W celu zwiększenia intymności i uchronienia się przed niepożądanymi spojrzeniami sąsiadów, można zasłonić okno tylko od dołu i nadal cieszy się jasnością w pomieszczeniu. Z kolei w celu zmniejszenia dopływu światła do wnętrza, wystarczy pozostawić otwartą przestrzeń w górnej części okna.

Montaż rolety plisowanej jest bardzo łatwy. Wystarczy zainstalować ją do listwy przyszybowej. Jako, że tkanina przylega do szyby, po bokach rolety niczego nie widać i można jeszcze zaoszczędzić sporo miejsca. Na rynku dostępne są plisy bezinwazyjne, które montuje się na haczykach bezpośrednio na ramie okiennej. W szybki i prosty sposób można zamontować roletę na dowolnym oknie i to bez niszczenia ściany. Rolety plisowane dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do aranżacji wnętrza.

artykuł powstał we współpracy z roletypremium.pl