„Ceny z dnia na dzień idą w górę”. Ekspert o branży turystycznej

„Ceny z dnia na dzień idą w górę”. Ekspert o branży turystycznej

13 czerwca 2020 0 przez Głos Szczecina

– Niepokojące może być to, że właściciele kwater czy zakładów gastronomicznych będą chcieli się odkuć i to będzie olbrzymi błąd – mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Kamieński z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.

Zgodnie z nowymi przepisami zniesione zostają ograniczenia w ruchu na granicy wewnętrznej – z krajami UE; wymieniono również szereg wyłączeń z obowiązkowej kwarantanny dla osób wjeżdżających do Polski z Rosji, Ukrainy i Białorusi.

O otwarciu granic dla podróżujących mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Kamieński z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.

Polska otwiera granice z krajami UE. Zobacz, co się zmieni

– Turystyka to bardzo duża część gospodarki. Czarterowe linie lotnicze nie przeżyją, jeżeli będą miały możliwość wykorzystania tylko połowę liczby miejsc, bo po prostu będzie to nieopłacalne. Mam nadzieję, że rząd – chcąc dbać o polską markę – pomogą nam tak, aby turystyka wróciła w miarę do normalności – powiedział.

Gość Jedynki był pytany również o to, czy ceny w turystyce pójdą w górę. – Ceny z dnia na dzień idą w górę. Ale niepokojące może być to, że właściciele kwater cy zakładów gastronomicznych będą chcieli się odkuć i to będzie olbrzymi błąd – kontynuował.

źródło Polskieradio24

0 0 votes
Daj ocenę