W Szczecinie swobodnie można znaleźć ofertę idealną do swoich potrzeb i oczekiwań.

W Szczecinie swobodnie można znaleźć ofertę idealną do swoich potrzeb i oczekiwań.

4 stycznia 2019 0 przez Głos Szczecina

W Szczecinie swobodnie można znaleźć ofertę idealną do swoich potrzeb i oczekiwań. Kogo szukają pracodawcy w Szczecinie? Jakiej pracy szukają szczecinianie? A co z bezrobociem? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym będą odpowiedzi na te pytania.

W Szczecinie swobodnie można znaleźć ofertę idealną do swoich potrzeb i oczekiwań.

Sprawdź, jakiej pracy szukają dziś szczecinianie i ile chcą zarabiać.
Każdy Szczecinian, ale nie tylko, jeżeli chciałby podjąć pracę właśnie w Szczecinie, ma możliwość wyboru w pracy w ofertach, których jest naprawdę wiele. Każdego dnia na portalach, które zajmują się rekrutacją, można znaleźć, po kilkadziesiąt nowych ofert. Także swobodnie można znaleźć ofertę idealną do swoich potrzeb i oczekiwań.

Dla podpowiedzi warto skorzystać, z takich portali jak Pracuj.pl, Infoludek, Gratka, a także można skorzystać ze strony Powiatowego urzędu Pracy w Szczecinie. Korzystając z portalu Pracuj.pl, można tam znaleźć aż 900 aktualnych ogłoszeń, o zatrudnieniu w Szczecinie. Portalu Infoludek oferuje prawie 800 ofert. Natomiast, jeżeli chodzi o portal Gratka.pl, możesz przebierać, w różnego rodzaju ofertach, ponieważ jest tam aż 200 propozycji zatrudnienia, ponadto są one wyszczególnione, że zatrudnienie byłoby tylko i wyłącznie w samym Szczecinie. Jeżeli chodzi o Powiatowy Urząd Pracy, to również można tam znaleźć ciekawe oferty pracy, ponieważ aktualnie posiada 250 ofert zatrudnienia.

Kogo szukają pracodawcy w Szczecinie?
W szczecinie pracodawcy najczęściej poszukują pracowników administracji, obsługi klienta (w różnych branżach, od samochodowej poprzez finansową po ubezpieczeniową). Ponadto przez pracodawców w Szczecinie chętnie są poszukiwani kelnerzy i kucharze, pielęgniarki, mechanicy, kasjerzy, sprzedawcy, zbrojarze, murarze, malarze, księgowi, a także magazynierzy, operatorzy i konsultanci różnych branż, ale również kierowcy, pracownicy IT, zaopatrzeniowcy.

Z bardziej niecodziennych propozycji, jakie do tej pory się pojawiło, było to, że pracodawcy oferują zatrudnienia w służbie więziennej, poszukiwane są również stewardesy, a także instruktorzy żeglarstwa.

Jakiej pracy szukają szczecinianie?
Na portalach ogłoszeniowych pojawiają się również oferty samych pracowników, którzy piszą, że poszukują pracy. Co się okazuje? Jakiej pracy szukają szczecinianie?

Jedną z takich osób, która zostawiła informacje, że poszukuje pracy, był Doktor filozofii i kulturoznawca, w swoim ogłoszeniu napisał, że nie jest on wymagający i tak naprawdę interesuje go każda praca, najważniejsze dla niego jest to, aby była ta praca. Do jedynych jego wymagań należało to, że chce pracować na etacie, godziny pracy, jakie go interesują to od 8 do 16 i chce mieć wolne weekendy. Ponadto na tablicy ogłoszeń znalazły się osoby z takimi zawodami jak: magazynier, kierowca i zaopatrzeniowiec, jak się okazuje, wiele osób z takimi zawodami nie ma pracy, podkreślają, że jeżeli chodzi o ich oczekiwania finansowe, to chcieliby zarabiać 4000 złotych brutto, takie pieniądze by ich zadowalały.

Na tablicy ogłoszeń pojawiło się także ogłoszenie Biotechnologa, który na samym wstępie przedstawił swoje wymagania finansowe, podkreślił, że chciałby zarabiać 3,4 tys. zł, swoje oferty pracy przedstawiły także, opiekunki do osób starszych, zaoferowały swoje usługi, które wynoszą od 15 do 20 zł za godzinę. Nie ma dużych wymagań finansowych pedagog, ponieważ za 2000 zł chętnie by podjął pracę, natomiast jeżeli chodzi o adwokata, to jak mówi, jego miesięczna pensja, powinna wynosić 5000 złotych.

Osoby, które oferują sprzątanie, podają swoją stawkę, która wynosi od 10 do 15 złotych na godzinę. Pracownicy fizyczni, pracownicy produkcji, czy handlu chcieliby zarabiać po 2500 złotych.
Na portalu dla osób, które poszukują pracy, jest w tej chwili, naprawdę bardzo dużo ogłoszeń, ponieważ ponad 200 ofert, w których mogą znaleźć ofertę, gdzie mogliby podjąć zatrudnienie.

A co z bezrobociem?
Statystyki pokazują, że w końcu lipca 2018 roku stopa bezrobocia w Szczecinie osiągnęła poziom 2,6 proc. To rekordowo małe bezrobocie, jeżeli chodzi właśnie o ten region. Najniższą miał Poznań – 1,3 proc.
Dlatego też jak widać tak naprawdę każdy może znaleźć pracę w Szczecinie, wystarczą dobre chęci i zaangażowanie, ponieważ praca sama nie zapuka do naszych drzwi. Wiadomo, że żyjemy w dzisiejszych czasach w dobie internetu, dlatego też trzeba w tym celu poświęcić trochę swojego czasu, usiąść przed laptopem i skorzystać z wyżej podanych stron, ponieważ w ten sposób najszybciej można odnaleźć ciekawe oferty pracy. Jak zostało wyżej przedstawione, ofert pracy w Szczecinie jest naprawdę wiele, jest mnóstwo pracodawców, którzy poszukują pracowników. Także zapewne każdy może znaleźć taką pracę, jaka będzie mu odpowiadała i to za godziwe wynagrodzenie. Jak widać, w Szczecinie pracodawcy poszukują pracowników, z różnych dziedzin, dlatego też, jeżeli któraś oferta nam się spodoba, warto jak najszybciej zadzwonić i umówić się na spotkanie po to, aby nikt nam wcześniej nie zajął być może naszego przyszłego stanowiska pracy. Dlatego też osoby, które poszukują pracy w Szczecinie, już dziś powinny wygospodarować wolny czas i poszukać idealnej pracy właśnie dla siebie, na pewno nie warto odciągać tego w czasie, ponieważ stron internetowych jest wiele, jak również i ofert i nie da się tego sprawdzić w ciągu paru minut, ponieważ zapewne zajmie to kilka, a nawet kilkanaście godzin a może nawet i dni, aby móc znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę dla siebie.

Zobacz Agencja pracy w Szczecinie