W najbliższy weekend szczecinianie będą mieli możliwość przejechania się tramwajem.

W najbliższy weekend szczecinianie będą mieli możliwość przejechania się tramwajem.

4 stycznia 2019 2 przez Głos Szczecina

Kiedy szczecinianie będą mieli możliwość przejechania się tramwajem? Kto tam będzie na nich czekał? Jaki jest cel tej przejażdżki? Zapraszam do przeczytania artykułu.

W najbliższy weekend szczecinianie będą mieli możliwość przejechania się tramwajem.

Tramwaj profilaktyki HIV. Przejedziesz się bezpłatnie i czegoś się dowiesz.
W najbliższy weekend szczecinianie będą mieli możliwość przejechania się zupełnie bezpłatnie kolorowym zabytkowym tramwajem, ponieważ wjedzie on na ulice Szczecina. Będą się w nim znajdywać pracownicy Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Wojewódzkiego, którzy będą zachęcać do tego, aby każdy skorzystał z profilaktycznych badań w kierunku HIV i HCV.

Także z akcji tej szczecinianie będą mieli przyjemność w najbliższą sobotę i niedzielę, czyli 17 i 18 listopada, będzie on przejeżdżał ulicami Szczecina w godzinach 10-15. Jest to rewelacyjna akcja, ponieważ sam przejazd kolorowym i zabytkowy tramwajem będzie całkowicie bezpłatny, a poza tym będą mieli możliwość zdobycia cennych informacji, które będą dotyczyły profilaktyki HIV i HCV, ponadto dowiedzą się również o możliwości wykonania bezpłatnych badań w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym. Także warto wziąć w tej akcji udział, ponieważ przejazd tramwajem jest całkowicie bezpłatny.

Ważną informacją jest to, że każdy, kto by chciał wykonać w tym kierunku badania, to jak najbardziej może to zrobić, ponieważ punkt konsultacyjno-diagnostyczny działa w budynku przy ul. Broniewskiego 12, to właśnie tam funkcjonuje Poradnia Nabytych Niedoborów Immunologicznych, a także Poradnia Chorób Zakaźnych naszego szpitala.

Także każdy, kto zdecyduje się na wykonanie badań, może je wykonać całkowicie bezpłatnie, a także anonimowo właśnie w punkcie konsultacyjno-diagnostycznym, który działa w budynku przy ul. Broniewskiego, wykonywane są tam testy w kierunku HIV. Ponadto można je wykonać każdy poniedziałek, wtorek i czwartek w godz.: 15 – 18.

Ponadto ogromnym udogodnieniem dla pacjentów jest to, że nie muszą oni biegać po różnych miejscach, aby wykonać testy, czy mieć możliwość skorzystanie z poradni, ponieważ w jednym miejscu znajduje się jednakowo punkt diagnostyczny z poradnictwem, ponadto pacjenci mają możliwość skorzystania z opieki ambulatoryjnej a także mają do swojej dyspozycji skorzystania z hospitalizacji jeżeli okaże się, że wynik jest pozytywny serologiczny w Oddziale Nabytych Niedoborów Immunologicznych. Ponadto dojazd do samej poradni jest bardzo udogodniony, ponieważ poradnia przy ul. Broniewskiego 12 znajduje się w niewielkiej odległości od centrum miasta, także są ogromne możliowsći, jeżeli chodzi o komunikację miejską. Ponadto osoby, które zdecydują się na wykonanie testu w kierunku HIV, mogą być przekonane, że obowiązuje całkowita aninimowość, a także to, że mają do swojej dyspozycji profesjonalnych doradców zarówno przed wykonaniem testu, jak również po jego wykonaniu.

Dlatego też nawet nie ma co się zastanawiać i jeżeli ktoś nie zdąży wziąć udziału, w bezpłatnej przejażdżce zabytkowym i kolorowym tramwajem 17 listopada, na spokojnie może to zrobić jeszcze 18, ponieważ jak wiadomo ze względu na natłok obowiązków, nie zawsze każdy ma możliwość wzięcia udziału.

Jest to idealna szansa na to, aby zapoznać się z tym, czym jest ogólnie wirus HIV, w jaki sposób, można się nim zarazić, jak wygląda leczenie osób, które mają HIV, jak długo można żyć z wirusem, także na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedź.
Ponadto jest to idealna szansa na to, aby ludzie wiedzieli, że nie muszą być z tym sami, nawet jeżeli okaże się, że są nosicielami wirusa HIV, ponieważ zostaną otoczeni odpowiednią opieką. Wiele osób zapewne obawia się, że może być nosicielem, jednak właśnie ze strachu nie chce wykonać badań i to jest błędne, ponieważ dzięki takiemu spotkaniu z pracownikami Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Wojewódzkiego, będą mogli zobaczyć, że bardzo ważne jest wykonanie testu w tym kierunku, ponieważ będziemy wtedy świadomi tego, aby nie zarażać innych, a jak wiadomo, najczęściej do zarażenia wirusem HIV, dochodzi poprzez stosunki płciowe. Dlatego też nie wolno nam zarażać innych, ponieważ te osoby nie są niczemu winne, a już świadome zarażanie jest po prostu karane.
Wirus HIV jest wirusem, z którym można żyć, wystarczy tylko brać odpowiednie leki i stosować się do odpowiednich zaleceń. Także jak widać pomoc i wiedza przychodzi sama, wystarczy wykazać się odrobiną zainteresowania i przejechać się zabytkowym i kolorowym tramwajem, aby poznać wszystkie informacje na temat profilaktyki HIV i HCV. Pracownicy Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Wojewódzkiego, czekają i chętnie służą pomocą, i w związku z tym nie należy zamykać się na wiedzę i nowe informacje, ale wręcz przeciwnie należy się na nią i przed nią otworzyć, ponieważ jak wiadomo, na naukę nigdy nie jest za późno, każdy wiek jest idealny do tego, aby można było dowiedzieć się o czymś innym. Ponadto, jeżeli ktokolwiek dowie się, że jest nosicielem wirusa HIV, powinien wiedzieć, że im szybsze jego wykrycie, tym większa szansa na to, aby leki zostały szybciej wdrożone i przyjmowane, które są po prostu niezbędne, a ponadto będą już te osoby wiedziały, jak się muszą zachowywać, aby nie zaraziły innych wirusem HIV.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi chwilówka na dowód
 

 

5 2 votes
Daj ocenę