Tradycyjny film z wesela czy teledysk ślubny – co warto wybrać?

Tradycyjny film z wesela czy teledysk ślubny – co warto wybrać?

15 lutego 2019 Wyłączono przez Głos Szczecina

Kamerzysta, oprócz fotografa, to druga bardzo ważna osoba, której nie może zabraknąć na żadnej uroczystości ślubnej. Film jest jedną z najczęściej zamawianych pamiątek weselnych.

Tradycyjny film z wesela czy teledysk ślubny – co warto wybrać?

To bowiem właśnie na materiale filmowym można dokładnie uwiecznić nie tylko sam moment składania sobie przez młodą parę przysięgi ślubnej ale także emocje jakie temu towarzyszyły. Nawet najpiękniejsze ślubne fotografie nie są w stanie z taką dokładnością oddać atmosfery ślubu czy wesela, jak zrobi to nagranie. Pojawia się jednak w tym momencie pytanie o to, jaką formę nagrania najlepiej będzie wybrać.

Nagranie ze ślubu – możliwe rozwiązania

W zasadzie, pośród propozycji większości kamerzystów ślubnych można znaleźć trzy podstawowe opcje jeżeli chodzi o wykonanie nagrania ślubnego. Pierwsza z nich to tradycyjny, kilkugodzinny film. Druga możliwość, to z kolei znacznie okrojony materiał filmowy przygotowany w formie skróconego reportażu – może on koncentrować się na przykład tylko i wyłącznie na ceremonii zaślubin, która odbywa się w kościele lub też w urzędzie stanu cywilnego. Jest także i trzecia opcja, która z roku na rok zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością. Chodzi mianowicie o teledysk ślubny. Jakie są plusy i minusy każdego z wyżej wymienionych rozwiązań i które z nich będzie najbardziej optymalne?

Kilkugodzinny film ze ślubu

Pełnometrażowy film ze ślubu i przyjęcia weselnego jest to opcja, która od bardzo dawna cieszy się ogromną popularnością. Jeżeli młoda para decyduje się na skorzystanie z usług kamerzysty, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że wybierze właśnie tę opcję. Plusy są w tym przypadku następujące – materiał filmowy jest bardzo obszerny, dzięki czemu uwiecznionych zostaje na nim wiele momentów. Młoda para podczas ślubu i wesela jest przeważnie bardzo zestresowana, przez co łatwo umyka młodym wiele sytuacji. Dzięki pełnemu filmowi mogą oni swoje wesele przeżyć jeszcze raz, już po wszystkim, w domowym zaciszu. Niestety, opcja ta ma też i minusy. Długość filmu sprawia, że po pamiątkę w takiej formie sięga się maksymalnie kilka razy – zwyczajnie brakuje na to czasu.

Teledysk z wesela

Na drugim biegunie jeżeli chodzi o długość trwania materiału filmowego znajduje się teledysk weselny i ślubny. Jest to nagranie zaprezentowane w maksymalnie skróconej formie, które zawiera jedynie najważniejsze, najzabawniejsze bądź też najbardziej wzruszające momenty z całej uroczystości. Jest to niezwykle dynamiczna forma, co z jednej strony można traktować jako plus, ale także i jako minus. Plusem jest to, że do krótkich form dużo częściej się wraca, natomiast minus jest taki, iż oglądając sam teledysk można nie poczuć w pełni atmosfery uroczystości. Z całą pewnością jednak warto jest zainwestować w pamiątkę ze ślubu jaką będzie teledysk ślubny.

Artykuł powstał wraz z serwisem studiokisiel.pl który poświęcony tematyce ślubnej..
0 0 votes
Daj ocenę