Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego

Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego

18 lutego 2019 0 przez Głos Szczecina

Producent drukarek HP udoskonalił technologię wydajnego druku wysokonakładowego poprzez stworzenie nowego mechanizmu drukującego. Prace badawczo – rozwojowe w tym zakresie trwały kilka lat, a ich owocem jest powstanie technologii HP Edgeline.

Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego

Do podstawowych zalet technologii HP Edgeline należą wysoka niezawodność, wysokie tempo druku, wysoka jakość druku, niskie koszty sprzętu i stosunkowo niski koszt druku jednej strony. Ze względu na mechanizm drukowania mówi się o niej, że łączy wydajność druku laserowego z precyzją odwzorowania kolorów charakterystyczną dla druku atramentowego.

Bezkontaktowe głowice drukujące

Inteligentny system druku współpracuje z bezkontaktowymi głowicami drukującymi. Brak konaku głowicy z papierem zapewnia dłuższy okres eksploatacji tych elementów. Technologia zapewnia możliwość wydrukowania 2 mln stron w formacie A4. Głowice drukujące posiadają szerokość strony. Papier może się przesuwać pod głowicą z prędkością 88,9 cm na sekundę. Dzięki temu tempo wydruku wynosi do 12 zdjęć na minutę (10 x 15 cm) i ok. 70 stron w formacie A4 na minutę. To naprawdę dobry wynik.

Konstrukcja głowicy

Głowica wykonana w technologii HP Edgeline jest zbudowana z pięciu krzemowych układów scalonych. Każdy układ posiada aż 2112 dysz umieszczonych w układzie schodkowym. Tego typu rozwiązania są określane mianem multi-die module (wieloukładowy moduł). Każda głowica drukuje atramentami w dwóch kolorach. Kości krzemowe są wbudowane w wielowarstwową strukturę ceramiczną. Moduł MLC jest zbudowany z sześciu warstw – cienkich ceramicznych płytek połączonych przewodzącymi elementami wykonanymi z wolframu i otworami przepustowymi.

Metoda zastępowania dysz

W przypadku, gdy jedna z dysz będzie niesprawna, albo zatka się i tusze nie będą mogły być odpowiednio przez nią dozowane, zostaje zastąpiona inną, sprawną dyszą. Dodatkowo, co pewien czas dysze są automatycznie oczyszczane i mogą ponownie sprawnie działać. To kolejna zaleta z punktu widzenia serwisowania urządzenia z powodu niedrożnej głowicy.

Zastosowanie technologii HP Edgeline

Technologia HP Edgeline została opracowana z myślą o drukowaniu zdjęć i profesjonalnych dokumentów. Profesjonalne tusze do HP Vivera zostały zaprojektowane do drukowania na zwykłym papierze. Barwnik bardzo szybko schnie na papierze zapewniając wysokie nasycenie kolorów i gęstość optyczną. Wydruki nie rozmazują się po zastosowaniu flamastra i są odporne na wilgoć.

Nowinki technologiczne ze świata druku pochodzą od https://inkhouse.pl/

0 0 votes
Daj ocenę