Super promocje w Czarny Piątek

Super promocje w Czarny Piątek

23 listopada 2019 1 przez Głos Szczecina

Od kilku lat czarny piątek cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. Już dziś mnóstwo osób uwielbiających robić zakupy w atrakcyjnych cenach czeka na ten upragniony dzień. W tym roku to 29 listopada fani korzystnych promocji i rabatów będą mogli pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Czarny Piątek – oferuje niezwykle atrakcyjne rabaty ma wybrany sprzęt elektroniczny oraz AGD.

Super promocje w Czarny Piątek

Czarny Piątek – Ten niezwykły dzień promocji i rabatów wywodzi się z Ameryki. Jest on nierozerwalnie związany ze Świętem Dziękczynienia, które to na kontynencie tym jest celebrowane w wyjątkowy sposób.

Historia Thanksgiving Day sięga już siedemnastego wieku, kiedy to europejscy osadnicy przybyli na amerykański kontynent i urządzili tam niezwykłą ucztę w ramach podziękowania Indianom za pomoc na nowym lądzie. Jednak wówczas na stole nie było jeszcze indyka ani sosu żurawinowego, które to obecnie obowiązkowo goszczą podczas Święta Dziękczynienia w amerykańskich domach.

W 1863 roku święto to stało się oficjalnym świętem narodowym, a zapoczątkował je ówczesny prezydent Abraham Lincoln. Od tego czasu każdego roku święto to jest obchodzone w ostatni czwartek listopada, natomiast dzień później rozpoczyna się okres przedświąteczny. I właśnie wówczas amerykańskie sklepy organizują największe wyprzedaże oraz akcje promocyjne.

Inna historia Black Friday nawiązuje do rekordowych spadków cen złota w 1869 roku. A jeszcze inna teoria głosi, że w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia amerykańscy sprzedawcy otrzymali pierwsze sprawiedliwe oraz godziwe wynagrodzenie, a nazwa „czarny” została zaczerpnięta od koloru tuszu, którym to właściciele sklepów podkreślali swoje zyski.

Jedno jest pewne. Tego niesamowitego dnia zakupowe szaleństwo dopada w Ameryce niemalże każdego, a ludzie wręcz biją się o towary wyrywając je sobie z rąk, byleby zdobyć to, czego pragną.

Black Friday w Polsce

W naszym kraju „Czarny Piątek” został zorganizowany stosunkowo niedawno, bo w 2011 roku. Początkowo brały w nim udział przede wszystkim duże sklepy stacjonarne, które to organizowały wielkie wyprzedaże do zapasów magazynowych. Niemniej z czasem popularność tej akcji zaczęła rosnąć, a sprzedawcy dostrzegając zainteresowanie Polaków tym jedynym w swoim rodzaju dniem zaczęli coraz chętniej brać udział w promocjach.

Obecnie z roku na rok popularność czarnego piątku rośnie, a w związku z tym znacznie zwiększa się ilość sklepów, które chcą brać w nim udział.

Obecnie oprócz sklepów stacjonarnych, do akcji przyłącza się również szeroka rzesza sklepów internetowych, które to pozwalają klientom skorzystać z totalnych wyprzedaży bez konieczności wychodzenia z domu. Analogicznie do Black Friday pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia jest zwany Cyber Monday, kiedy to rusza największa sprzedaż internetowa.

Black Weeks – czyli czarny tydzień promocji i rabatów

Miłośnicy szalonych wyprzedaży oraz niezwykle korzystnych promocji powinni wiedzieć, że w tym roku Czarny Piątek przypada na dzień 29 listopada.

Niemniej poprzednie lata pozwoliły przyzwyczaić klientów do tego, że spora część promocji przygotowywanych z okazji Black Friday w Polsce startuje dzień nawet kilka dni wcześniej. W związku z tym na popularności zyskał – Black Week, a więc Czarny Tydzień. Obecnie szczęśliwymi nabywcami wymarzonych towarów w atrakcyjnych cenach wielu klientów może zostać już w czwartek, a nawet w środę, niemniej najgorętsze oferty są oczywiście zarezerwowane na Piątek.

[h5]Czarny Piątek 2019 w Media Expert[/h5]

Czarny Piątek do doskonała okazja, aby pomyśleć o zakupie niezwykle atrakcyjnych prezentów świątecznych dla swoich najbliższych. Można bowiem dzięki temu zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i zakupić dobrej jakości produkty w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Podczas Black Friday wyprzedaże na wybrane produkty bardzo często wynoszą 70%, 80% a nawet 90%. Niesamowite rabaty w Media Expert obejmują takie kategorie produktowe jak: telewizory, laptopy, smartfony, tablety, Duże AGD, Małe AGD oraz wiele innych produktów.

Warto zatem nie przegapić tej wyjątkowej okazji i w czarny piątej udać się na udane oraz atrakcyjne cenowo zakupy.

5 1 vote
Daj ocenę