Stomatologia estetyczna Barlinek

Stomatologia estetyczna Barlinek

16 marca 2019 0 przez Głos Szczecina

Jeszcze dobrze kobiet posiada z sposobów z obszaru stomatologii estetycznej, by zajmować się pięknym wyglądem naszych zębów. Ale albo są one bezpieczne dla niemowląt? Warto wprowadzić się z najbardziej prostymi stylami i zobaczyć albo są one polecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Czaplinek

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna montuje w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), zaś jej głównym końcem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych braków w ramach stomatologii estetycznej zalicza się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten komponuje się zwykle przy użyciu specjalnej ochrony na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z ograniczoną zęba dzięki takim czynnikom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany wynik istnieje od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Czaplinek

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej jednak po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (głównie na zimno). Wybielanie może i skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany sposób może dać nierównomierne lub nadmierne wybielenie a może być przyczyną mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Czaplinek

Według unijnej informacje z 2012 roku, a jeszcze Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z zastosowaniem specjalnych środków chemicznych w wygodnym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, tylko może być przydatne tylko u kobiet pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie radzi się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, kobietom w chce i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na usuwaniu różnego rodzaju osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów i innych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno być kłopotu z obecnego typu osadami. Sam sposób jest wygodny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego zakończeniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do budowania piaskowania u niemowląt jest sam jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one zapewniane poprzez lakowanie.

Skaling z zmianie liczy na usuwaniu kamień nazębnego koncentrującego się w końcu szyjek zębowych – z dziedzin korony (powszechnie używany) lub spod powierzchni dziąseł. W wypadku skalingu w regule nie ma przeciwwskazań do przygotowywania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka potrzeba, wtedy potężna go spowodować i będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to niewielka płytka kompozytowa lub zrobiona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba od jego wysokiej (wargowej) strony. Z zmianie korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w całości zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję przyjemną i ochronną. Niekiedy licówki wykorzystywane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie zaleca tego typu praktyk. Również jak zakładanie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do zrealizowań mało inwazyjnych, przecież nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z zmiany w wypadku koron ząb musi być oszlifowany w wiele większym stopniu. W ruchu z czym, jeśli nie zachodzi taka potrzeba daleko nie ingerować w strukturę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Czaplinek