Profesjonalne malowanie dachów od a do z

Profesjonalne malowanie dachów od a do z

28 grudnia 2019 0 przez Głos Szczecina

Świeżo pomalowany dach jest w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurego mieszkania, dlatego też warto dowiedzieć się nieco więcej na temat malowania dachów. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo w jaki sposób odświeżyć dach.

Profesjonalne malowanie dachów od a do z

O czym należy pamiętać?

Profesjonalne malowanie dachów to doskonała propozycja dla tych osób, które nie tylko chcą odświeżyć pokrycie dachowe, ale również dla tych osób, które chcą zapewnić mu kompleksową ochronę przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie pomalować dach, powinny skorzystać z pomocy doświadczonych firm budowlanych.

Cenne wskazówki

Przed malowaniem dachu należy oczywiście dokładnie oczyścić pokrycie. Na rynku dostępne są specjalne preparaty, dzięki którym można pozbyć się nawet największych zabrudzeń. Warto zainwestować również w profesjonalne preparaty antykorozyjne i zabezpieczające przed wilgocią. Kompleksowa hydroizolacja to najprostszy sposób na zabezpieczenie dachówki przed wilgocią, która jest głównym powodem gromadzenia się bakterii i grzybów. Dach jak powszechnie wiadomo narażony jest na różnorodne czynnik atmosferyczne i promienie słoneczne, dlatego też warto postawić na sprawdzone preparaty od renomowanego producenta.

Na jaką farbę postawić?

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby postawić na odpowiednią farbę. W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście pokrycia z blachy. W tym konkretnym przypadku najlepiej sprawdzi się odpowiedni podkład i emalia dedykowana podłożą z blachy. Godna polecenia jest także gruntoemalia, która znacząco przyśpiesza proces malowania. Dobra farba na dach powinna być szybkoschnąca i co najważniejsze musi charakteryzować się dużą przyczepnością do podłoża. Warto poszukać farb, które tworzą specjalną powłokę zabezpieczającą przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi. Jeżeli chodzi o profesjonalne malowanie dachów ceramicznych, to warto w pierwszej kolejności postawić na farby akrylowe, które rewelacyjnie pokrywają dachówki ceramiczne.

Artykuł powstał we współpracy z https://kedziorahydroizolacje.pl