Poczta kurier Myszków  zamów online

Poczta kurier Myszków zamów online

9 października 2019 Wyłącz przez Głos Szczecina

Z powodu szybkiego tempa życia i większej popularności zakupów przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku usługi przyciągają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Częstochowa może być dziecinnie proste i naprawdę może uprościć nasze życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Częstochowa

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to te o niewielkich wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez kuriera dużo upraszcza. Możemy oszczędzić przy tym czas oraz nasze nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka etapów, w pierwszej kolejności należy złożyć zlecenie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wytycznymi i zaczekać aż Poczta kurier Częstochowa zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć od nas przesyłkę już w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na dostarczeniu paczki do adresata na czas. Zwyczajowo moment dowiezienia przesyłki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli zostaliśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele przesyłek każdego miesiąca warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy opcję wystawienia faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tylu przesyłek z pewnością dostrzeżemy również korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego domu. zawiezienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by wiele czasu oraz wymagało od nas siły, szczególnie kiedypakunki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych jest korzystniejsza niż opłata za każdą z paczek osobno. Dlatego gdy musimy wysyłać większe ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, gdy produkt który chcemy wysłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz sporo waży? Rozsądnym rozwiązaniem jest nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się właściwie od wysłania tradycyjnej przesyłki. Także musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę oraz ułatwić kurierowi odbiór. Ze względu na rozmiary paczki powinniśmy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania pakunku.

Należy pamiętać, że wyliczając wysokość pakunku oraz masę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta waży około 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą mogły zwiększyć swoją masę pod wpływem wody, w związku z tym lepiej nie przybliżać się do maksymalnej masy paczki. Dobierając paletę na której wyślemy towar, sprawdźmy czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Nadgniła paleta nie będzie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą zostać zniszczone. Jeśli okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania paczki, możemy mieć trudności z uzyskaniem zwrotu za straty.

Najczęstsze zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne zasady dotyczące wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej wielkości. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej folią lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Małe przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne drgania. Co prawda Poczta kurier Częstochowa stara się żeby wszystkie pakunki były przenoszone z delikatnością, jednak należy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza przesyłka może się obracać lub być przyciśnięta przez inne opakowania.

Kolejną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Częstochowa odbierając paczkę musi również ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już czeka. Tym samym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś przybyć. Dlatego dobrze jest pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych korzystających z usług Poczta kurier Częstochowa .

Zobacz również poczta Kurier