Opony używane Chojna

Opony używane Chojna

24 czerwca 2019 0 przez Głos Szczecina

Opony Michelin zaliczane są za jakieś z najodpowiedniejszych na świecie. Francuski wytwórca ogumienia produkuje również opony letnie, jakich można używać zimą.

Opony używane Mielno

Opinie o oponach Michelin Crossclimate+ wskazują, że znalazły one dopuszczenie ekspertów i klientów.

WEJDŻ KUP TERAZ

WEJDŻ KUP TERAZ

Uzyskały również uznanie tych ocen w efekcie wielu testów i wartości. Do najważniejszych zalet opon Michelin Crossclimate+ zaliczyć można:

– wygodę użytkowania opon całorocznych,
– bardzo silne parametry niezależnie od chwili roku,
– dużą wytrzymałość na wybranie co jest ważnym mankamentem większości opon wielosezonowych.

Opony używane Mielno

Opony Michelin Crossclimate+

Wysoce wymienione opony Michelin są oponami letnimi, na jakich można jeździć także w zimie. Nie należy ich mieszać z oponami całorocznymi, ponieważ zdecydowanie różnią się z nich parametrami. Świetnie nadają się dla samochodów w sferze małych aut miejskich, kompaktów, kombi, sedanów i małych aut dostawczych. Ogumienie to wyróżnia się bardzo przydatnymi właściwościami jezdnymi, niską emisją hałasu poniżej 70 dB. i małym zużyciem.

Opony używane Mielno

Crossclimate+ zostały poddane wielu testom porównawczym z ogumieniem sezonowym innych producentów. Niezależne testy przeprowadzone między innymi przez TUV SUD Product Service oraz DEKRA wykazały, że opona francuskiego producenta ma odpowiednią drogę hamowania na krótkiej nawierzchni jak referencyjna opona letnia.

Opony używane Mielno

Na mokrej nawierzchni, która właśnie dominuje zimą, jesienią i wiosną opona uzyskała znacznie wydajną klasę hamowania B. To, co oznacza model Crossclimate+ to fakt, że jest oponą stricte letnią, jednak można z powodzeniem korzystać z niej jeszcze rzadziej mroźną i śnieżną, a przecież zaczynającą z okresu do czasu zimą. Michelin posiada oznaczenie „trzech szczytów i śnieżynki”, co mówi o uzyskaniu certyfikatu zimowego 3PMSF.

Opinie o Michelin Crossclimate+ są szczególnie dla nich dobre, co potwierdza tylko tezę, że o zainwestować w opony premium, szczególnie gdy zależymy mieć z opon cały rok, bez potrzeb wymiany opon letnich na zimowe. Model Crossclimate+ osiągniemy w obszarze od 15 do 19 cali.

Opony używane Mielno

Bieżnik Michelin Crossclimate+

Francuska opona Crossclimate+ może pochwalić się pozytywnymi opiniami a wyjątkowo opłacalnymi parametrami, dzięki dwóm czynnikom. Ważnym jest użycie do jej formy innowacyjnej mieszanki gumowej, zapewniającej dobrą przyczepność do nawierzchni niezależnie od temperatury. Drugim decydującym czynnikiem jest bieżnik, będącym wynikiem doświadczenia i zaawansowanej technik, użytej do jego zaprojektowania.

Bieżnik, który stał zaprojektowany dla tej opony, jest połączeniem sztywnych klocków z fazowanymi krawędziami, które zapewniają doskonałą przyczepność na krótkiej nawierzchni. Bieżnik z zewnątrz ułożony jest równolegle, a wraz ze schodzeniem się do środka opony przybiera kształt litery „V”. Wspomniany kształt wzmacnia efekt zazębiania, co przychodzi na skuteczne właściwości jezdne na śniegu. Najważniejszym elementem bieżnika opony Michelin Crossclimate+ są jednak samoblokujące się lamele 3D, które na pełnej wysokości bieżnika zapewniają dobre jakości jezdne. Podczas kończenia się opony w jej bieżniku pojawiają się kanaliki, zapewniające dobra przyczepność na śniegu.

Opony używane Mielno

Zobacz również Tanie opony