Opiekunka do dziecka w Szczecinie

Opiekunka do dziecka w Szczecinie

27 stycznia 2019 0 przez Głos Szczecina

Wybór odpowiedniej niani dla dziecka to nie lada wyzwanie, z którym mierzą się wszyscy rodzice. Dobra opiekunka dla pociechy zapewnia mu bezpieczeństwo, dba o jego rozwój, pielęgnuje i przy okazji sprawia, iż mama i tata mogą odetchnąć spokojnie. Jeśli jesteś na początku drogi i zastanawiasz się, czym kierować się przy wyborze niani oraz na co zwracać uwagę podczas rozmowy, to wiedz, iż ten poradnik jest dla Ciebie!

Opiekunka do dziecka w Szczecinie

System poleceń a wirtualne poszukiwanie opiekunki do dziecka

Zanim przejdziemy do poszczególnych aspektów związanych z wyborem niani, chcielibyśmy zwrócić uwagę na dwie istotne sytuacje. Inaczej bowiem traktujemy nianię z polecenia, a w inny sposób podchodzimy do opiekunki, która zgłosiła się do nas lub została wybrana poprzez dedykowany serwis internetowy. Dlaczego tak jest? System poleceń budzi zaufanie, ponieważ opiekunka do dziecka została wcześniej zarekomendowana przez mamę, babcię, siostrę, przyjaciółkę. W związku z tym, jako rodzice jesteście spokojniejsi – kredyt zaufania został przydzielony natychmiastowo, ponieważ skoro jest to niania sprawdzona, rzetelna i doświadczona, to nie mamy się czym martwić. Faktycznie, w większości przypadków się to sprawdza. Co, jednak gdy poszukiwanie niani zaczęliście od wpisania odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę np. opiekunka do dziecka w Szczecinie? Wtedy pojawia się szereg rozterek i wątpliwości. Zanim jednak popadniecie w wir skrajnych emocji, podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze super niani.

Doświadczenie i referencje – istotne wartości dla każdego rodzica

Przeglądając oferty opiekunek do dzieci, czy wychodząc z wirtualnym ogłoszeniem, jako rodzice zwracacie ogromną uwagę na doświadczenie niani. Dlaczego? To już w pewien sposób utwierdza w przekonaniu, iż dana kandydatka lub kandydat wie jak opiekować się dziećmi w określonym wieku – czyli jak je pielęgnować, karmić, jak spędzać z nimi czas w kreatywny sposób, gdzie zabierać, na co uważać i jak postępować w przypadku, gdy maluszki są np. chore. Gdy doświadczenie poparte jest doświadczeniami, rodzi się pewnego rodzaju więź. Taką osobę o wiele szybciej zaprasza się na dzień próbny czy rozmowę – budzi zaufanie, ponieważ ma potwierdzone zaplecze umiejętności przez osoby, które korzystały z jej usług.

Dobra niania – czy istnieje?

Jak sprawdzić, czy niania jest dobra? Wielu rodziców radzi przeprowadzić krótki test, najlepiej podczas pierwszej rozmowy z potencjalną kandydatką lub kandydatem. Na tym spotkaniu bowiem nie może zabraknąć dzieci. Jeśli maluszek zareagował radością, wprost lgnie do niani, to właśnie rozpoczął się proces wdrażania „nowego członka rodziny”. Zwróćcie uwagę na to, jak opiekunka odnosi się do dziecka, jakie są jej naturalne odruchy (ich nie da się zamaskować czy ukryć), jak reaguje na jego potrzeby – maluszek chętnie pokaże nowej osobie swoje kreatywne królestwo, w którym nie brakuje zabawek, książek i innych akcesoriów. Nawet jeśli pociecha jest dość nieśmiała, nie krępujcie się – warto, aby pojawiła się na pierwszym spotkaniu. Dzieci szybko przełamują pierwsze lody, szczególnie gdy osoba (z początku obca) wchodzi w subtelne interakcje z maluchem.