Nożownik w szczecińskim  kinie w galerii Galaxy i świetna reakcja żołnierza Tomasza Wolaka.

Nożownik w szczecińskim kinie w galerii Galaxy i świetna reakcja żołnierza Tomasza Wolaka.

13 stycznia 2019 1 przez Głos Szczecina

Mężczyzna uzbrojony w nóż stanowił poważne zagrożenie dla osób znajdujących się w kinie, jednak będący również w tym samym czasie w galerii Galaxy Tomasz Wolak — uzdolniony polski żołnierz, doskonale poradził sobie z tą sytuacją.

Nożownik w szczecińskim kinie w galerii Galaxy i świetna reakcja żołnierza Tomasza Wolaka.

Tomasz Wolak to człowiek, który dokonuje bohaterskich także poza służbą żołnierską. Mężczyzna z zimną krwią opanował napiętą sytuację w szczecińskim kinie, podczas której jedna z osób uzbrojona w nóż stanowiła poważne niebezpieczeństwo dla pozostałych osób oglądających seans, a następnie udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej osobom zaatakowanym bronią. Incydent miał miejsce zaledwie dzień przed świętami, lecz dopiero teraz szeregowy został wyróżniony i nagrodzony.

Do zdarzenia doszło w niepozorne południe, tuż przed wigilią. Szeregowy 12 Brygady Zmechanizowanej Tomasz Wolak wraz ze swoim dzieckiem udał się do galerii “Galaxy” w Szczecinie, między innymi celem obejrzenia seansu filmowego, jednak nie miał o niczym pojęcia, że znajdzie się w sytuacji zagrażającej życiu. Po wejściu do sali kinowej w centrum handlowym Galaxy wszystko wyglądało zupełnie normalnie do czasu, aż w pomieszczeniu zaczęła się ogromna panika i donośnie krzyki ludzi zgromadzonych w kinie. Przyczyna napiętej atmosfery została wyjaśniona dość szybko, okazało się, iż w sali kinowej znajduje się mężczyzna uzbrojony w nóż i atakuje przypadkowe współoglądające seans osoby. Szeregowy 12 Brygady Zmechanizowanej — Tomasz Wolak, natychmiastowo postanowił zareagować i korzystając ze swoich umiejętności, odebrał nóż szalonemu napastnikowi i z łatwością sprowadził mężczyznę do ziemi, dzięki czemu stał się bezbronny i rozpoczął ewakuację osób znajdujących się na sali kinowej. Brak dalszego zagrożenia ze strony nożownika niestety nie stanowił koniec problemów, gdyż uzbrojony zdążył zaatakować jednego z oglądających. Żołnierz nie zwlekając ani chwili rozpoczął czynności reanimacyjne, aż do przyjazdu służb pogotowia ratunkowego.

Całość zakończyła się szczęśliwie, a bohaterski czyn w kinie w galerii Galaxy żołnierza 12 Brygady Zmechanizowanej, czyli Tomasza Wolaka wpisał się do historii. Został on nagrodzony specjalną pisemną pochwałą wraz z jego wizerunku, która zostanie oficjalnie zareprezentowana w poniedziałek dnia 14 stycznia bieżącego roku.

Szczeciński nożownik z całą pewnością usłyszy zarzutu spowodowania uszerbku na zdrowia i stworzeniu zagrożenia. Zostaną wobec niego zastosowane prawdopodobnie również testy sprawdzające stan jego zdrowia psychicznego. Na moment obecny przyczyna jego zachowania nie jest znana, śledztwo jest w toku.

zobacz również ekg Kołobrzeg

5 1 vote
Daj ocenę