Nowoczesny ekoport powstanie w Szczecinie. Inwestycja pochłonie 6 miliionów złotych!

Nowoczesny ekoport powstanie w Szczecinie. Inwestycja pochłonie 6 miliionów złotych!

4 stycznia 2019 0 przez Głos Szczecina

W Szczecinie w listopadzie 2019 roku ma powstać nowoczesny ekoport, którego budowa pochłonie 6 milionów złotych. Punkt selektywnego zbierania odpadów będzie kolejną inwestycją tego typu w regionie!

Nowoczesny ekoport powstanie w Szczecinie. Inwestycja pochłonie 6 milionów złotych!

Przy skrzyżowaniu ulic Taczaka i Witkiewicza w Szczecinie już niedługo powstanie nowoczesny ekoport, którego budowa pochłonie nawet 6 milionów złotych. Nowy punkt selektywnej zbiórki odpadów zacznie funkcjonować już pod koniec przyszłego roku. Będzie bliźniaczym ekoportem do tego, który już teraz funkcjonuje przy ulicy Arkońskiej. Pod koniec listopada 2019 roku mieszkańcy Szczecina będą mogli szczycić się kolejną, wyjątkowo przyjazną dla środowiska inwestycją.

Ekologiczne rozwiązania dla mieszkańców
Tego typu inwestycja będzie już drugą w Szczecinie. Nowoczesny ekoport będzie wykorzystywał najnowsze osiągnięcia techniki, mającej na celu ekologiczne rozwiązania dedykowane segregacji odpadów. Między innymi będzie odzyskiwał wodę z deszczówki czy wytwarzał energię pochodzącą z paneli słonecznych. Dzięki tym rozwiązaniom, koszty eksploatacji ekoportu powinny być znacznie ograniczone. Ekoport zostanie wniesiony przez Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych Rusiecki. Firma zaoferowała miastu 5 lat gwarancji na swoją usługę. Szczecin stara się dodatkowo o dofinansowanie projektu od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – inwestycja została bowiem całościowo wyceniona na 6 389 970,88 złotych.

Nowy ekoport będzie dużym i nowoczesnym obiektem
Nowoczesny ekoport, który ma powstać w Szczecinie, będzie zajmował powierzchnię ponad 6 tys. metrów kwadratowych. Znajdą się w nim – budynek socjalny, budynek magazynowy, warsztatowo-garażowy, wiata na 4 kontenery o pojemności 30 metrów sześcienny oraz wiata na 6 kontenerów o pojemności 15 metrów sześciennych. Mają to być parterowe budynki, z czego dwa będą się opierały na stalowym szkielecie, obsadzonym roślinnością. Zgodnie z planem, aż 1/3 powierzchni całego ekoportu ma być porośnięta zielenią. W obiekcie przewidziano również miejsce na punkt edukacyjny, który ma być miejscem spotkań nie tylko uczniów, ale także samych mieszkańców. W Ekoporcie znajdzie się sala edukacyjna, która ma pełnić rolę osiedlowej świetlicy. Znajdą się w niej akcesoria, dzięki którym atrakcyjne zajęcia edukacyjne będzie można prowadzić nawet wśród maluchów. Mieszkańcy Szczecina już nie mogą się doczekać otwarcia nowej inwestycji.

Artykuł powstał dzięki portalowi vivus logowanie

0 0 votes
Daj ocenę