Najlepsze damskie buty na lato

Najlepsze damskie buty na lato

29 kwietnia 2019 0 przez Głos Szczecina

Najlepsza opcja na wiosenne i letnie obuwie to oczywiście coś odkrytego. Sandały są okej, ale problem z nimi polega na tym, że bywają brzydsze niż „ustawa przewiduje”, a te najładniejsze są zwykle na tak przerażającym obcasie, że ciężko wyobrazić sobie spędzenie w nich całego dnia. Zwłaszcza w upale. Trzeba więc wykombinować coś innego. Co w tym sezonie będzie modne i jak pogodzić to z wygodą?

Letni konformizm

Latem oczywiście stopie musi być przede wszystkim wygodnie. Zdarzają się jednak okazje, że wygodę trzeba zgrabnie łączyć z elegancją. Stąd najwygodniejsze typy letniego obuwia, czyli japonki zaczęto projektować tak, by mogły być elementem wieczorowej stylizacji. I w drugą stronę tak samo, szpilki zaczęły tracić na wysokości, zaś ich obcas stawał się coraz grubszy, aż w końcu powstał słupek. Słupek, czyli coś, co ratuje kobiece stopy w gorące letnie dni, zaś kobiece sylwetki ratuje od przygarbienia (jak wiadomo w butach na obcasie zawsze trzymamy lepszą postawę). I to właśnie słupek gra główną rolę w hicie tego lata, czyli lekkich sandałach na słupku.

Sandały, które nie odstraszają

Nieliczne kobiety mają tak, ze włożywszy na stopę sandały na wysokim obcasie z paskami, przepięknie okalającymi stopę, czują się zarówno atrakcyjnie jak i wygodnie. Dla większości z nas w trakcie upałów sandał na szpilce to koszmar. Dla niektórych dlatego, że nawet lekko puchnąca stopa zwiększa objętość, a co za tym idzie paski boleśnie i bardzo nieefektownie wrzynają się w skórę. Dla innych o ile chodzenie w czółenkach nie boli, o tyle sandały na szpilce, gdzie „trzymanie” kostki jest mocno umowne, jest nie tylko ryzykowne, ale i stresujące. Stąd idealny pomysł na seksowne i wygodne buty – sandałki na słupku. Ten rodzaj damskiego obuwia charakteryzuje się nie tylko wygodą, ale również efektownością. Słupek był modny po raz pierwszy wiele lat temu, do mody wszedł znacznie wcześniej niż objęła świat epoka hipisów, a jednak przetrwał. I dziś w nieco zmienionej formie funkcjonuje w najlepsze na wybiegach najlepszych i najdroższych projektantów świata.

Jakie sandałki na słupku wybrać?

Modeli sandałów na słupku jest całe mnóstwo, ale nie kolor jest tutaj najważniejszy. By nasze sandałki na słupku spełniły swoją podstawową funkcję, czyli były najlepszymi butami świata na lato, musimy odpowiednio do swoich potrzeb dobrać materiał. Oczywiście przepiękne są wąskie paski wykonane ze skóry, ale z wygodą mogą nie mieć wiele wspólnego.

Popularne materiały wykonania sandałków:

  • Skóra naturalna
  • Skóra ekologiczna
  • Len
  • Materiał syntetyczny
  • Aksamit/welur

Najwygodniejsze będą sandałki, których paski są delikatnie plecione, szersze niż 2 cm i połączone gumkami – to pozwoli naszej stopie właściwie pracować, krwi krążyć, a nam spokojnie chodzić, stać czy siedzieć. Unikajmy modeli wykonanych w całości z tworzyw przypominających plastik, bo noga nam się zaparzy, a plastik spowoduje powstanie odcisków. No i nie zapominajmy o tym, że w upał noga będzie lekko puchnąć, więc możliwość regulacji pasków jest niezbędna.
Powodzenia!