Możliwość zobaczenia jednego z najbardziej malowniczych terenów rekreacyjnych Szczecina.

Możliwość zobaczenia jednego z najbardziej malowniczych terenów rekreacyjnych Szczecina.

4 stycznia 2019 0 przez Głos Szczecina

Kiedy odbędzie się spacer przez Zdroje? Jakie są zaplanowane atrakcje? Co będzie można zobaczyć? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym będą odpowiedzi na te i inne pytania.

Spacer przez Zdroje

Nie zawsze jest możliwość, aby móc zobaczyć pozostałości wieży Barasela, ślady pałacu Toepfera ponadto naprawdę bardzo rzadko można się przekonać i na własne oczy zobaczyć z bliskiej odległości jednego z najbardziej malowniczych terenów rekreacyjnych Szczecina, a mianowicie jest to rejon Jeziora Szmaragdowego, kiedyś znajdowała się tam fabryka cementu portlandzkiego „Stern”. Jednak można te najbardziej malownicze tereny rekreacyjne Szczecina zobaczyć, ponieważ daje także możliwość wyprawa, która nosi nazwę „Wzdłuż prawego brzegu Regalicy”, która odbędzie się w niedzielę (4 listopada), ponadto uczestnictwo w tej wyprawie będzie darmowe, dlatego też zapewne warto w tej wyprawie wziąć udział i nacieszyć swoje ludzkie oko przepięknymi krajobrazami.
Dla wszystkich chętnych czeka moc różnorodnych atrakcji, z których na pewno będą zadowoleni. Podczas wyprawy każdy z uczestników ma zagwarantowaną moc historycznych wrażeń, oczywiście do udziału w tej wyprawie zaprasza biuro Wondertours. Ważną informacją dla wszystkich zainteresowanych jest to, że spotkają się u zbiegu ulic: Batalionów Chłopskich i Jabłoniowej, czyli przy przystanku autobusowym „Jezioro Szmaragdowe”. W niedzielę (4 listopada) o godz. 14.

Także stamtąd wszyscy uczestnicy wyruszą, po czym uda się dotrzeć w miejsce, gdzie w latach 30. ubiegłego wieku znajdowało się seminarium Kościoła Wyznającego, ponadto było one prowadzone przez wybitnego teologa i przeciwnika nazistów, a był nim Dietrich Bonhoeffer. Uczestnicy tej wyprawy będą mieli możliwość zobaczyć co zostało z Wieży Baresela, niegdyś był to najwspanialszy punkt widokowy w prawobrzeżnym Szczecinie. Ponadto uczestnicy wyprawy będą mieli możliwość znalezienia się nad brzegiem zachwycającego barwą wody Szmaragdowego, to właśnie tam uczestnikom zostanie przypomniana historia kopalni, której zalanie w 1925 r. dało początek jezioru. Ponadto uczestnicy zamienią się w poszukiwaczy, ponieważ będą starali się poszukać śladów pałacu Toepfera, ponadto będą mogli zobaczyć zachowaną do dziś grotę, ponieważ nad to właśnie nad nią dawniej odbywały się zabawy taneczne. Kolejną atrakcją, jaka została zaplanowana, będzie to, że uczestnicy przekonają się również, gdzie mieściła się fabryka cementu portlandzkiego Stern, w dawnych czasach należała do największego zakładu produkcyjnego w Zdrojach. Oczywiście do tego niedzielnego spaceru historycznego zachęcają organizatorzy z Wondertours.
Ważną informacją dla wszystkich zainteresowanych jest to, że wyprawa pn. „Wzdłuż prawego brzegu Regalicy” potrwa, około 2,5 godz. Jej finał, zaplanowano przy ul. Granitowej (przystanek nż „Złota”).
Także jak widać, atrakcji będzie naprawdę wiele. Zapewne warto wziąć udział w tym niedzielnym spacerze historycznym. Dlaczego warto? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, ponieważ zapewne każdy zauważył, że ze względu na swoje codzienne obowiązki i zabiegani mamy coraz to mniej czasu na jakiekolwiek przyjemności, dlatego też taki niedzielny historyczny spacer byłby idealnym sposobem spędzenia swojego wolnego czasu. Warto również na taki wypad wziąć również całą swoją rodzinę, ponieważ będzie to idealny czas, aby móc pobyć w końcu razem i to w dodatku aktywnie na świeżym miejscu. Dodatkowo będzie to w pewnym sensie lokacja historii, a jak wiadomo, na naukę nigdy nie jest za późno. Ponadto, zamiast siedzieć w domu, przed laptopem, komputerem, telewizorem, czy komórką lepiej odpocząć od tego i nacieszyć swoje oczy pięknymi widokami, jakie znajdują się właśnie w Szczecinie. Może to będzie właśnie ta wyprawa, dzięki której znowu będziemy umieć znaleźć w swoim życiu czas nie tylko na pracę, ale również na rozrywkę, czyli w miły sposób i w miłym, towarzystwie spędzić swój wolny czas. Dlatego też nieważne czy za oknem jest ciepło, czy zimno należy się po prostu ciepło i wygodnie ubrać i podążać szlakami i podziwiać piękne widoki, które nie oszukujmy się, ale dają naprawdę wiele radości i dostarczają uśmiechu na twarzy.
Często zapominamy, że tak naprawdę nie ma nic cenniejszego i ważniejszego właśnie od naszej rodziny, dlatego też powinniśmy wziąć za rękę, męża, żonę, córkę, syna, a nawet przyjaciół czy znajomych, ponieważ będzie to czas, kiedy można po prostu pobyć razem, porozmawiać, cieszyć się z tego, ponieważ takich momentów w naszym życiu jest naprawdę niewiele, a powinno ich być zdecydowanie więcej. Należy pamiętać, że nie samą pracą żyje człowiek, że potrzebne są człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania również inne przyjemności. Szczecin jest tak piękny, a jak się okazuje, ma niezwykle przepiękne i malownicze tereny, których zapewne wiele osób nie odkryło, a dzięki tej wyprawie będzie mógł to zrobić. Zapewne zarazi się tą wyprawą i będzie chciał ją powtarzać, chociaż kilka razy do roku, ponieważ powinno się spędzać swój wolny czas w jak najbardziej aktywny sposób. Także jeszcze raz, wystarczy się ciepło i wygodnie ubrać, wziąć plecak, kanapki, picie, a nawet coś słodkiego no i przede wszystkim aparat, aby mieć możliwość uchwycenia tych przepięknych widoków, które będzie można uwiecznić, właśnie za pomocą aparatu na wykonanych zdjęciach, po czym będzie można umieścić je w pamiątkowym albumie.

Artykuł powstał dzięki portalowi vivus logownie

0 0 votes
Daj ocenę