Meble ogrodowe, których zakup warto rozważyć

Meble ogrodowe, których zakup warto rozważyć

30 kwietnia 2019 0 przez Głos Szczecina

Bez względu na to, czy ogród służy nam do odpoczynku, czy uprawiania roślin – warto wyposażyć się w podstawowe meble ogrodowe. Zwiększą one komfort pracy oraz pomogą zrelaksować się na łonie natury. Które modele warto kupić? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli ogrodowych?

Meble, które warto mieć w swoim ogrodzie

Podstawowymi meblami, których nie powinno zabraknąć w naszym ogrodzie, są składane leżaki ogrodowe. Umilą one każdą chwilę relaksu na łonie natury, a także pozwolą złapać promienie słoneczne. Podczas wyboru tego rodzaju mebli warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji oparcia. Najlepiej wybierać leżaki ogrodowe o stabilnej konstrukcji oraz trwałym i łatwym w czyszczeniu materiale wierzchnim. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w podłokietniki lub też w specjalną kieszeń na drobiazgi, np. gazetę, okulary przeciwsłoneczne.

Meble ogrodowe, których zakup warto rozważyć

ć

Kolejnymi meblami, w które warto wyposażyć swój ogród, jest stół oraz składane krzesła do ogrodu. Miło od czasu do czasu zjeść posiłek na zewnątrz – śniadanie, obiad lub po prostu pogrillować w gronie rodziny i znajomych. Krzesła ogrodowe, podobnie jak i stoły mogą być rozkładane lub stacjonarne. Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią, warto wybrać modele składane, które będą także łatwiejsze w przechowywaniu. Krzesła ogrodowe oraz stół powinny być wykonane z tego samego materiału, aby tworzyły spójną koncepcję.

Huśtawki ogrodowe to kolejny element małej architektury, w który warto wyposażyć swój ogród. Może być wykonana z metalu lub drewna. W przypadku drewna konieczna jest odpowiednia impregnacja materiału, aby huśtawka posłużyła nam przez wiele sezonów.

Kolejnym elementem, który coraz częściej pojawia się w ogrodzie, są ławki. Niewielka ławeczka to świetne miejsce na chwilę krótkiego odpoczynku. Ponadto w towarzystwie kwiatów prezentuje się bajecznie, tworząc ciekawy element przestrzeni ogrodowej. Najczęściej ławki wykonane są z drewna lub metalu, rzadziej natomiast z tworzywa sztucznego.

Obowiązkowym elementem ogrodu, w którym zamierzamy spędzać czas o każdej porze dnia, jest parasol ogrodowy. Pomoże on w ochronie przed intensywnymi promieniami słonecznymi w lecie. To niezastąpiony element wyposażenia ogrodowego, gdy na działce nie ma drzew dających naturalny cień.

Wybierając leżaki ogrodowe, huśtawki, parasole ogrodowe, ławki, a także stoły i krzesła ogrodowe, kierujmy się koncepcją spójności. Warto zadbać, aby wszystkie elementy były utrzymane w tym samym stylu.

Meble ogrodowe, których zakup warto rozważyć