Kino Tychowo

Kino Tychowo

8 lipca 2019 0 przez Głos Szczecina

Czy warto oglądać częste i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo szkoda czasu, i przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A lecz jest tyle innych źródeł, dzięki jakim można zobaczyć wybrany obraz a na dodatek tańszym kosztem.

Kino Kamień Pomorski

 

Pytanie, a czy skoro nie są to wszelkie wysokie koszty, można zatem pozwalać sobie na badanie częstych i niskich filmów? Czy naprawdę możesz z pełnym przekonaniem powiedzieć jesteś tak pięknym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prac! Jeśli myślisz, że właśnie, to znawcą zapewne nie jesteś! Ciągniesz się ale za niego, a toż jednak różnica.

wejdź

Ostatnio, szczególnie w intrenecie nie sposób przeoczyć uwag tych ludziach użytkowników filmowych uznających się za wytrawnych koneserów kina. Mają przecież niezawodnym orężem w form krytyki, która znacznie często jedynie z nazwy ją wspomina, w teraźniejszości jest dopiero wiadrem pomyj i falą dobrego albo nie hejtu. To zjawisko pseudo-filmowej uwagi w internecie nie zachowało się przecież znikąd. I tutaj niestety nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, czy nawet poziom inteligencji. Faktem jest dość podejście samego krytyka, czy recenzenta do punktu analizy oraz niezachwiana wiara we inne głosy i opinie.

Kino Kamień Pomorski

Otóż, próbując naświetlić ten główny problem można przybyć do wniosku, że występuje on głównie z przesadnego krytycyzmu, a ten tworzony jest zwykle faktem oglądania jedynie tego, co należy do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to znaczy wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy wręcz złych – to natomiast niczemu nie służy? Oraz w oceny wielu negatywnie wpływa na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Kamień Pomorski

A chociaż jest inaczej. Jeżeli tylko osoba wydająca myśl o filmie ogląda wszystko, więc co dobre, bardzo szybko traci się w przekonaniu, że wszystkie filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W obecny technika można szybko orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w jakiejś skali powinien pamiętać dla tej skali pewne odniesienie. Im odpowiedniejszy opinii czy recenzent, tym więcej odniesień na jego skali, a tym jedynym trafniejsze są jego opinię. Potrafiło się to wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni znajdować wszystkie możliwe złe filmy. Niech oni toczą się za nas! Otóż nie! Zwykły odbiorca, a często ten kwalifikujący się w internecie swoimi spostrzeżeniami na fakt obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy zatem należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz prosta nie! Chodzi raczej tutaj o jedne pracowanie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest szkodliwy, a potem sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To dzieło powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po kluczowe będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy popełnili jego autorze, i po różne w obecny droga z wszelką pewnością jeszcze bardzo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich daleko mocno zarówno plusy, a więcej i braki. Chociaż plusy powinny przeważyć. Właśnie można ten proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i potem minusy, która spośród nich przeważy, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Toż nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Kamień Pomorski

Dysponując tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy kształtuje się, że są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki rób, jakby jeden tego oczekiwał, a ich wartość artystyczna jest otwarta oraz stanowić może przyjdą do poziomu innemu użytkownikowi. Nie całkowicie, że doceni ich kunszt, to przygotuję się w nim świadomość, że najczęściej żaden sąd nie jest wyłączny i spokojny, więc reakcję na pytanie czy warto oglądać częste i złe filmy powinna brzmieć – Warto! A gdy kwalifikujesz się swoimi pamięciami w internecie więc stanowisz taki obowiązek.

Kino Kamień Pomorski

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę