Kino Szczecin

Kino Szczecin

25 stycznia 2019 0 przez Głos Szczecina

Kino Szczecin — co mogą oczekiwać i gdzie mogą obejrzeć niesamowite spektakle filmowe mieszkańcy zachodniopomorskiego Szczecina? Koniecznie przeczytaj i dowiedz się, jaki masz wybór. Spektakle filmowe to coś, czego nie może zabraknąć w sercu województwa zachodniopomorskiego — przepięknym i tętniącym życiem Szczecinie. Mieszkańcy, wybierając Kino w Szczecinie, mają ogromny wybór, tym samym nie musząc się ograniczać do jednego centrum widowiskowego tego typu.

Kino Szczecin

Kino Szczecin — Gdzie możemy obejrzeć spektakle filmowe w Szczecinie? Spis wartych uwagi kin w Szczecinie.

Multi-kino Szczecin — Kino w Szczecinie bardzo popularnej w Polsce sieci kin Multikino, powstałe w roku 2004 i było to pierwsze kino szczecina utworzone w galerii handlowej. Obiekt kinowy powstał w przepięknym Centrum Handlowym Galaxy Szczecin na drugim piętrze. Jest to najpotężniejsze dotychczas kino w całym województwie zachodniopomorskim i z całą pewnością można pokusić się o miano giganta.

Kino Szczecin spod szyldu Multikino zostało wyposażone w aż 9 ogromnych sal filmowych liczących łącznie 2070 miejsc siedzących ( spośród których 177 przeznaczonych dla klientów VIP), z czego największa z nich liczy aż 486 miejsc. Szczecińskie Multikino zaprojektowane jest od wewnątrz przez jednego z pionierów w tym zakresie, świetnego profesjonalisty — Roberta Majkuta.

Placówka jest doskonale przystosowana również dla klientów, którzy są niepełnosprawni ruchowo. Zakup biletów uprawniających do oglądania seansów na jednej z wybranej sali kinowej Multikina jest umożliwiony drogą internetową, bądź w kasach czynnych kwadrans przed jego rozpoczęciem projekcji pierwszego filmu i zamykane kwadrans po końcu ostatniego seansu w danym dniu. Multikino w swojej ofercie oprócz pojedynczego zakupu biletów posiada liczne karnety, promocje i możliwość wynajmu całych sal dla klientów i organizowaniu wydarzeń dla klientów biznesowych.

Kino Szczecin Helios w Galerii Outlet Park umieszczone w jednej z największych centrum handlowym w województwie. Kino jest wyposażone w 7 sal, w których klienci mogą oglądać seanse. Wspomniane sale są wyposażone w klimatyzację, najwyższej jakości sprzęt audio i wideo, ponadto użytkownicy mogą komfortowo rozsiąść się w niezwykle wygodnych fotelach produkcji renomowanej spółki Figueras, których jest aż 1403, dzięki czemu kino mieści bardzo liczne grupy odwiedzających. Dla głodnych i spragnionych Kino Szczecin Helios Outlet Park posiada luksusową kawiarnię Helios Cafe, w którym goście mogą znaleźć ciekawe zajęcie, jedząc znakomite słodkości i pijąc świetną kawę w oczekiwaniu na film. Kino Szczecin Helios Outlet park oferuje oprócz standardowych projekcji filmowych liczne festiwale, koncerty i konkursy.

Kino Szczecin Helios w galerii handlowej “Kupiec” jest kolejnym kinem sieci kin “Helios” umiejscowionym w centrum województwa zachodniopomorskiego. Jest nieco mniejszą placówkom w porównaniu do bliźniaczego Kina Helios Szczecin w Galerii Outlet Park i jest wyposażony w 4 sale projekcji filmowych również posiadających liczne klimatyzacje i wysokiej jakości urządzenia odtwarzające dźwięk i obraz — jak przystało na Kino z pod szyldu Helios. Kino Szczecin Helios w centrum handlowym Kupiec wyróżnia się możliwością oglądania filmów 3D w profesjonalnej technologii Dolby 3D Cinema, które urozmaica seanse największych hitów kinowych. W tym samym czasie z oglądania filmów może korzystać aż 1116 użytkowników. Przed tym, gdy widz zacznie rozkoszować się seansem, może zakupić w barze Helios smaczne przekąski lub napić się przepysznej kawy we wcześniej wspomnianym Café Helios

Kino Szczecin na Zamku Książąt Pomorskich to obecnie profesjonalne kino, które dzięki dofinansowaniom przeszło liczne modernizacje, które między innymi zwiększyły jakość obrazu i dźwięku zatapiając przestarzałą technologią na tą wysokiej klasy, czyli Dolby Surround i zainwestowano w znacznie wygodniejsze miejsca siedzące. Kino zostało w późniejszym okresie również profesjonalnie ucyfryzowane i wymienione najważniejsze podzespoły. Kino Szczecin na Zamku Książąt Pomorskich liczy jedną salę opartą o 50 miejsc dla widzów.

Kino Szczecin Pionier funkcjonuje już od 1909 roku. Jest to najstarsze kino na świecie, które funkcjonuje do teraz. Przez lata swojej działalności było znane pod różnymi nazwami między innymi “Odra” lub też “Weltkinotheater”. Już od samego początku “Pioniera” było ono bardzo charakterystycznym i niezwykle klimatycznym kinem, które nawet pomimo generalnej modernizacji w okolicach lat 2002 nie utraciło swojego charakteru, a jedynie go wyostrzyło. Kino jest wyposażone w dwie sale — główną, istniejącą od zawsze i potocznie nazywaną “Kiniarnią” utworzoną we wcześniej wspomnianym roku wraz z remontem, która jest jedną z nielicznych tego typu sal, gdyż jest to połączenie kawiarenki i kina w rezultacie czego uczestnik seansu może oglądać ciekawy spektakl, popijając w tym czasie smaczną kawę. Filmy, które głównie pojawiają się w Pionierze to hity z orientalnych krajów Azjatyckich, tradycyjnych Europejskich bądź Amerykańskie bestsellery. Kino Szczecin Pionier jest idealnym wyborem dla tych, które cenią w sobie spokój i ciszę w czasie oglądania seansów filmowych. Bilety można nabywać na stronie internetowej bądź stacjonarnie w kasach bezpośrednio przed projekcją filmu.

 

zobacz również Kino w Kołobrzegu

0 0 votes
Daj ocenę