Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

23 stycznia 2019 0 przez Głos Szczecina

Potwierdzenie ciąży u pań jest często wynikiem podejrzeń oraz przypuszczeń każdej przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Już samo zatrzymanie miesiączki nie jest jednak tylko jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Lekarze ginekolodzy przeprowadzają również wszystkie dodatkowe badania umożliwiające potwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mamusia chce dowiedzieć się swojej ciąży tak szybko jak się tylko da. Jednakże takim pierwszym sygnałem poczęcia jest przeważnie spóźniający się okres. O ciąży dowiedzieć się można nie wcześniej niż miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I dopiero wtedy zalecane jest zrobienie testów ciążowych. W przeciwnym razie mogą one nie pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednak pragniemy dowiedzieć się o poczęciu nieco wcześniej, będziemy mogli pójść się na wizytę do ginekologa. Lekarz ginekolog zleci badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon ten jest wydzielany w organizmie już 48h od zapłodnienia.

Za niska wartość hCG znaczy, że nasza komórka jajowa nie zagnieździła się albo wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w przypadku jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki.

Nim lekarz otrzyma wyniki naszych badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami ciąży może również być rozpulchnienie pochwy oraz zasinienie oraz rozpulchnienie szyjki macicy. Może przeprowadzić także badanie USG dopochwowo. Za jego pomocą można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Pierwsze takie badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony zostanie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę