Jak wybierać magazyny na wynajem?

Jak wybierać magazyny na wynajem?

25 października 2019 0 przez Głos Szczecina

Dla wielu przedsiębiorców niezwykle ważną sprawą jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej, jest dostęp do hali magazynowej. Nie zawsze jest możliwość lub potrzeba jej budowania. Na szczęście magazyn da się obecnie łatwo wynająć. Trzeba jednak pamiętać, że takie magazyny powinny być wybierane w oparciu o kilka ważnych wytycznych. Co będzie tutaj najważniejsze?

Magazyny do wynajęcia – lokalizacja

Wybór odpowiedniej hali magazynowej do prowadzenia działalności gospodarczej należy zacząć od ustalenia najbardziej dogodnej – oczywiście dla danego przedsiębiorcy – lokalizacji obiektu. Transport towaru i różnego rodzaju artykułów – do oraz z miejsca ich magazynowania, powinien odbywać się w jak najszybszy, a zarazem najłatwiejszy sposób. Właśnie dzięki temu działalność danej firmy będzie mogła być jak najbardziej efektywna. Ważna jest więc lokalizacja, ale także sposób (łatwość) dojazdu do magazynu. W jego otoczeniu powinna więc znajdować się odpowiednia infrastruktura i zadowalająca przepustowość. Przy jak najbardziej optymalnym wyborze lokalizacji magazynu, obniżą się także koszty dojazdów i samego transportu towaru.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

Po wybraniu najbardziej optymalnej lokalizacji, warto zastanowić się nad wielkością powierzchni hali. Nie warto np. wynajmować zbyt dużej, gdzie będzie płacić się za niewykorzystaną przestrzeń. Magazyny na wynajem mogą być też przystosowane do różnych celów. Najpierw trzeba więc określić potrzeby przedsiębiorstwa, a dopiero później zacząć poszukiwania odpowiedniej hali. Wynajmując magazyn uwagę warto zwrócić na to jakie oferuje on udogodnienia – na przykład czy posiada specjalne rampy (przystosowane do rozładunku i załadunku towarów). Sprawny punkt przeładunkowy jest istotny dla wielu przedsiębiorców, którym zależy m.in. na czasie. Ważne jest także sprawdzenie możliwości odpowiedniego przystosowania magazynu do przechowywania konkretnych towarów. Inne wymagania pojawią się przy magazynowaniu artykułów spożywczych, inne przy chemicznych, a jeszcze inne przy produktach budowlanych. Do typu prowadzonej działalności dopasowane powinny być także dopasowane takie elementy jak: ogrzewanie powierzchni, oświetlenie, a także mobilność wewnątrz hali.

Artykuł powstał we współpracy z: MAGAZYNY.online