Hulajnogi dla dzieci – co kupić?

Hulajnogi dla dzieci – co kupić?

29 kwietnia 2019 0 przez Głos Szczecina

Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest bardzo ważne dla rozwoju dzieci. Wspomaga nie tylko odporność, ale również kondycję fizyczną. Warto więc zainteresować malucha aktywnymi formami zabaw. W tym celu zaopatrujemy dzieci w różnego rodzaju sprzęty, które mają za zadanie uatrakcyjnić im ten czas, a także dobrze wpływać na ich rozwój.

Hulajnoga – nauka równowagi

Bardzo rozwojową zabawką jest np. hulajnoga. Uczy ona dziecko równowagi, prawidłowego balansowania ciałem. W późniejszym okresie pozwala łatwiej opanować sztukę jazdy na rowerze. Korzystanie z hulajnogi oswaja malca z prędkością, pomaga oceniać odległości i omijać przeszkody. Znakomicie wpływa na rozwój mięśniowy, szczególnie nóg, pleców i brzucha. Jest także świetnym treningiem koncentracji i skupienia uwagi. A przede wszystkim daje mnóstwo frajdy i radości.

Jakie hulajnogi dla dzieci wybrać ?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli hulajnóg. Znajdziemy wśród nich takie za kilkadziesiąt, a także kilkaset złotych. Są wykonane z różnych materiałów, o różnej wadze, dwu i trzykołowe. Ale co będzie najlepsze dla naszego dziecka?

Przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo i komfort malucha w czasie użytkowania hulajnogi. Warto więc zwrócić uwagę na kilka parametrów.

Pierwszy z nich to rozmiar sprzętu. Wielkość hulajnogi musi być dostosowana do wieku dziecka. Nie kupujmy na wyrost, myśląc, że dłużej posłuży. Zbyt duża może zniechęcić początkującego malucha, gdyż będzie mu za ciężko się nią posługiwać. Może też łatwo doprowadzić do kontuzji, dziecko będzie się na niej przewracało.

Kolejnym aspektem jest rama. Dla mniejszych dzieci może być plastikowa, przez co będzie lżejsza, a dla starszych aluminiowa, wytrzymująca większe obciążenie. Hulajnogę kupisz w sklepie ekomaluch.pl.

Ważnym elementem są także kółka. I tu jest bardzo duży wybór. Mogą być mniejsze lub większe, plastikowe lub kauczukowe. Te plastikowe są montowane w najtańszych modelach i szybko ulegają zniszczeniu. Kauczukowe są bardziej trwałe, ale w terenie najlepiej sprawdzą się dmuchane opony na felgach. Jest jeszcze kwestia ilości kółek. Hulajnogi na trzech kołach są przeznaczone dla mniejszych dzieci. Taki sprzęt jest znacznie bardziej stabilny, pozwoli maluchowi opanować sztukę równowagi i będzie dobrym wstępem do jazdy na hulajnodze z dwoma kołami.

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo na hulajnodze?

Dziecko jeżdżąc na hulajnodze musi mieć przede wszystkim na głowie kask. Jest to podstawowy element zapewniający mu bezpieczeństwo. Kask musi być właściwie dobrany do rozmiaru głowy dziecka. Dodatkowo można wyposażyć malucha w ochraniacze na łokcie i kolana. Tak zabezpieczony szkrab może bezpiecznie rozpocząć przygodę z hulajnogą.