Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

23 stycznia 2019 0 przez Głos Szczecina

Prowadząc działalność gospodarczą lub mając pracę na umowę o pracę, odprowadzamy daniny na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to narzucone odgórnie składki, które opłacać powinien każdy pracujący człowiek. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w przypadku wizyty u specjalisty, pobycie na zwolnieniu itp. Ale ludzie, którzy szczególnie dbają o własne zdrowie oraz komfort leczenia, mają jeszcze dodatkowe rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat jak grzyby po deszczu rozpoczynają działalność biznesy, które proponują dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu uzupełniające świadczenie zapewni nam lepszy standard opieki medycznej, krótsze okresy oczekiwania na wizytę u lekarza, a także dają możliwość skorzystania z płatnych zwolnień chorobowych.

Stawki tego typu ubezpieczeń nie są bardzo duże. Standardowe polisy zaczynają się od 70zł netto więc nie jest to zbyt duży koszt a w sytuacji kryzysowej sytuacji szybko może okazać się, że były to świetnie ulokowane oszczędności.

Warto więc chwilę zastanowić się nad tego typu dodatkiem do ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie okazać się bardzo ważne w przypadku gdy utracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej