Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera w Szczecinie?

Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera w Szczecinie?

1 lutego 2019 0 przez Głos Szczecina

Wielu Polaków decyduje się obecnie na kupowanie mieszkań jako lokaty pieniędzy. Dużym zainteresowaniem cieszą się głównie lokale w dużych miastach, a także w miejscowościach turystycznych. Czy w związku z tym kupowanie mieszkania jako inwestycję od dewelopera w Szczecinie będzie dobrym pomysłem?

Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera w Szczecinie?

Zarobek na mieszkaniu

Na własności mieszkania można zarobić podwójnie. Przede wszystkim można wynająć je i otrzymywać regularne opłaty od lokatorów pozwalające na pokrycie wszystkich opłat i dające dodatkowe zyski. Można również zarobić na wzroście wartości nieruchomości w czasie – wzrosty są notowane w praktycznie wszystkich miastach w kraju. Wobec tego posiadanie mieszkania stało się obecnie atrakcyjnym sposobem na zarobek – większy niż na popularnych lokatach bankowych, a także bezpieczniejszy niż w przypadku funduszy inwestycyjnych czy też gry na giełdzie.

Dynamiczny rynek deweloperski w Szczecinie

Na mieszkaniu na wynajem można zarobić najwięcej przede wszystkim w dużych miastach w kraju – Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk to tylko wybrane z nich. Jak na ich tle prezentują się nieruchomości w Szczecinie? W ciągu ostatniego roku rynek mieszkaniowy w Szczecinie zyskał wiele nowych ofert – dzisiaj deweloperzy w Szczecinie oferują również ceny wyższe niż jeszcze przed rokiem. Eksperci wskazują, że różnica cenowa wynosi nawet 12 proc.!

Ceny mieszkań deweloperskich w Szczecinie

Duże wzrosty cen nieruchomości wynikają przede wszystkim z większego zainteresowania mieszkaniami w tym mieście. Są one chętnie wybierane również przez inwersorów, którzy następnie przeznaczają je zarówno na wynajem krótkoterminowy – turystyczny, jak i jako wynajem długoterminowy. Wobec tego nowe mieszkania od dewelopera w Szczecinie również mogą być doskonałym wyborem dla inwestorów. To nadal nienasycony w pełni rynek, ponieważ zapotrzebowanie na lokale na wynajem jest tam stale bardzo wysokie. Eksperci zapowiadają dalsze podwyżki cen, dlatego to dobry czas, aby zdecydować się na zakup nieruchomości, by nie narazić się na dalsze podwyżki.