Ciacho Gryfice

Ciacho Gryfice

12 lipca 2019 0 przez Głos Szczecina

Ciacho to liczba a pewna z kilkorgu komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w napad na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z uwagą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser dany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w tym filmie nieco odchodzi od typowego charakteru swojej prac.

Ciacho Świdwin

Nie czyni on jednak głównego tematu zainteresowania – wciąż tworzymy w zakresach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest wysoce interesującą policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej cele. Bardzo mocno dowiadujemy się kto za tym całym idzie i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki sens była ta kobieta również jak wysoce potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Świdwin

Sprawa z powodem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całkowitej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można określić i ważne przesłanie pochodzące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, oraz także każdy bez wyjątku zasługuje na dobrą miłość. Znaczenie obecne stanowi postawione w ciekawy, humorystyczny, a czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają bardzo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek spośród nich na długo zapada w myśl, oraz dodatkowo ich karykaturalność w widoczny sposób jeszcze dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od indywidualnego początku interesuje i daje, że widz w napięciu oczekuje na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera bardzo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Atrakcyjna i wyjątkowa obsada zatem w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na wszystkim plakacie obrazu tego reżysera można obejrzeć znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest wykorzystywana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Jest ostatnie znakomita rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem eleganckiej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można obejrzeć aktorkę w bardzo bogatych formach. Z początku na chwilę zajmuje się ona w istotę prostytutki, później odznacza się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można obejrzeć i dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość ostrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można zauważyć, iż nie wydaje ona lubych widzów. Nie tylko odtwórczyni głównej roli zasługuje na przyjęcie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to jeszcze bardzo barwne postacie, które zasługują na równie ważną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z pięknymi upodobaniami seksualnymi, jak zwykle świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w skóry Krzysia, bardzo dobra poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie istotne powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała niezwykle wielkiego zaangażowania. Jedno stanowi podstawowe: każda z linii na długo zapada w myśl, a jednak między innymi o to naturalnie w filmach chodzi.

Ciacho Świdwin

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim złota do oglądania komedia, która nie chce od widza analizy i doskonałego skupienia. Opowiada ciekawą sprawę w wygodny dla użytkowników sposób, przy czym nie raz sceny z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Jest ostatnie film, który warto zobaczyć nawet dla świetnej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z historią „Ciacho” Patryka Vegi to właściwie świetny lekarstwo na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera wielkiego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za dobry.

Ciacho Świdwin

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę