Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu szczecińskiej nekropolii,przy Cmentarzu Centralnym.

Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu szczecińskiej nekropolii,przy Cmentarzu Centralnym.

4 listopada 2018 0 przez Głos Szczecina

Jakie będą obowiązywały zmiany? Kiedy będą miały one miejsce? Jak będzie wyglądał przycmentarny handel? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym będą odpowiedzi na te pytania.

Ruszył przycmentarny handel.

Każdy, kto wybiera się na cmentarz Centralny w szczecinie, powinien wiedzieć o tym, że od minionego weekendu zaczęły już obowiązywać pierwsze zmiany w organizacji ruchu właśnie w pobliżu największej szczecińskiej nekropolii, jakim jest Cmentarz Centralny. Oczywiście miały również miejsce od poniedziałku pewne ograniczenia, które występowały na ul. Ku Słońcu. Ograniczenia te były związane tym, że rozstawiały się tam stoiska z kwiatami i zniczami, na których odbywa się handel. Szczecinianie będą mieli w związku z tym kolejne udogodnienie, z którego będą mogli skorzystać do środy, będzie ono polegało na tym, że znacznie częściej będą kursować tramwaje linii nr 10 i autobusy linii nr 67.

W celu przypomnienia zapewne kierowcy spotkali się, z tym że pojawił się jednokierunkowy ruch, który obowiązywał na dwóch ulicach przyległych do ul. Ku Słońcu, a także tradycyjnie ulice Karola Miarki i Piękna. Również 1 listopada ma tak wyglądać, jedyną różnicą, jaka będzie to w nadchodzący czwartek, szczecinianie podróżujący samochodem, muszą liczyć się z tym, że nastąpi całkowite ich zamknięcie, także nie będą mieli możliwości poruszania się tymi ulicami, podobnie będzie w przypadku odcinka ul. Santockiej do skrzyżowania z ul. Kordeckiego. Z tych ulic będą mogły korzystać tylko i wyłącznie mniejsze autobusy, służby ratownicze i zabezpieczenia, w tym służby mundurowe. Warto również wiedzieć o tym, że już teraz nie można korzystać z dwóch przejazdów przez torowisko tramwajowe w ul. Ku Słońcu na wysokości bramy głównej Cmentarza Centralnego oraz ze skrzyżowania z ul. Karola Miarki. Na tym ostatnim kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, ponieważ nie ma tam włączonej sygnalizacji świetlnej, ponieważ ruch jest kierowany patrole policji i żandarmerii wojskowej. Wszyscy kierowcy w tym dniu powinny spuścić zdecydowanie nogę z gazu, ponieważ na ul. Mieszka I na wysokości CC obowiązuje ograniczenie dopuszczalnej prędkości do 40 km/h, także każda nierozwaga i nieostrożność kierowców, może spowodować kolizję, a nawet poważny wypadek drogowy.

Jak już wyżej zostało wspomniane, obowiązuje handel przycmentarny, dlatego też w związku z tym na samej ul. Ku Słońcu od poniedziałku mają miejsca, które dotyczą ograniczenia w ruchu nitki jezdni w kierunku centrum od strony nekropolii. Kierowcy powinni jak najszybciej zapoznać się z tym artykułem, ponieważ dojdzie do całkowitego jej zamknięcie wraz z nitką wyjazdową między rondami Pileckiego i Gierosa i będzie miało to miejsce 1 listopada w godz. 6-22. Zarówno piesi, jak i rowerzyści nie będą mogli korzystać ze swoich pasów, ponieważ zostaną one zajęte przez stoiska, na których będzie się odbywał handel zniczami i kwiatami. Ważną informacją dla wszystkich kierowców jest to, że samochody mogą poruszać się nadal dwoma pasami ruchu w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Jednak mimo tego wszyscy kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, ponieważ będzie się odbywało zaopatrywanie punktów handlowych i w związku z tym będzie miał miejsce postój dla aut dostawczych na prawym pasie jezdni ul. Ku Słońcu w kierunku centrum w godz. 17-6.30 i 12-14 nie dłużej niż do 15 minut, ponieważ jak wiadomo, bardzo często, osoby sprzedające potrzebują nowego towaru ze względu na to, że udało im się wszystko wysprzedać, ze względu na duże zainteresowanie u kupujących.

Osoby, które poruszają się komunikacją miejską, powinny być spokojne, ponieważ nie szykują się żadne większe zmiany. Stałe linie będą miały identyczny rozkład jazdy tak jak w dni powszednie. Natomiast osoby, które planują przemieszczać się tramwajami, powinny wiedzieć, o tym, że tramwaj „10” (Las Arkoński – Gumieńce) w godz. 7-17 i autobusy linii 67 (Ludowa – Karola Miarki) w godz. 6-17 kursują co 12 minut.

Tylko w poniedziałek osoby mogły wykupić karnet, wjazd samochodem na teren nekropolii, we wtorek nie było to już możliwe. Oczywiście wtorek (30 października) będzie również możliwość wjazdu na cmentarz, ale aby można było tam wjechać, w pierwszej kolejności osoby te, muszą wykupić przez internet bilety jednorazowe (koszt jednorazowej wjazdówki to 45 zł), wykupienie takiego biletu jest możliwe przy użyciu specjalnej aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin. Natomiast w środę (31 października) kierowcy samochodów nie będą miały już możliwości wjechania, będą mogły wjechać tylko pojazdy do ceremonii pogrzebowych, tj.: autokar, pojazd osoby odprawiającej ceremonię pogrzebową i maksymalnie 5 aut do konduktu pogrzebowego.

Dlatego też każdy, kto się wybiera do największej szczecińskiej nekropolii, jakim jest Cmentarz Centralny, powinien się w pierwszej kolejności zapoznać właśnie z tym artykułem, po to, aby nic go nie zaskoczyło. Zapewne wszystkie informacje, które są tutaj zawarte, ułatwią jazdę kierowcom, informacje te pomogą również osobom, które poruszają się komunikacją miejską, czy tramwajami. Dlatego też gorący apel do wszystkich kierowców, ze względu na dużą ilość samochodów, dużą ilość pieszych, aby byli rozważni i włączyli myślenie, i przede wszystkim zdjęli nogę z gazu, ponieważ jak już wyżej zostało podane, będą obowiązywały ograniczenia w związku z prędkością.

Artykuł powstał dzięki portalowi Kasa na święta