Wybuch gazu w poznańskiej kamienicy próbą zatuszowania zabójstwa? Pojawiły się nowe fakty w sprawie.

Wybuch gazu w poznańskiej kamienicy próbą zatuszowania zabójstwa? Pojawiły się nowe fakty w sprawie.

W wyniku eksplozji kamienicy w Poznaniu, śmierć poniosło aż 5 osób, a 21 zostało rannych. Strażacy podczas akcji znaleźli głowę kobiety. Czy wybuch gazu miał zatuszować morderstwo? Do jakich ustaleń doszli śledczy?

Przypomnijmy, że w Poznaniu w niedzielę 4 marca 2018 roku doszło do potężnej eksplozji kamienicy przy ulicy 28 czerwca, w wyniku której z czterech kondygnacji kamienicy, pozostała tylko jedna, a życie w wypadku straciło aż pięć osób. Budynek był zamieszkiwany przez około 40 osób, aż 21 trafiło do szpitala, w tym troje dzieci. Jak oznajmił wojewoda, Zbigniew Hoffmann, instalacja gazowa w budynku była kontrolowana dwa tygodnie przed zdarzeniem.

Z wstępnych ustaleń wynika, że w budynku doszło do wybuchu, gdyż ktoś chciał najprawdopodobniej zatuszować ślady zabójstwa. Takie ustalenia wynikły w chwili kiedy strażacy przeczesujący ruiny w znaleźli głowę kobiety. Wszystkie ślady wskazują na to, iż mogła ona zginąć wcześniej, a wybuch miał na celu zatuszowanie morderstwa.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, z trzech niepowiązanych ze sobą źródeł, można mieć niemal stuprocentową pewność, że zbrodnia miała miejsce, a osoba lub osoby w nią zamieszane podjęły próbę jej zatuszowania.

Najpierw, zaraz po eksplozji, strażacy wydobyli z gruzów ciało kobiety, następnie na drugi dzień znaleźli jej głowę. Obrażenia nie wyglądały na spowodowane przez wybuch, ewidentnie widać było, że głowa została odcięta.

Na miejscu nadal trwa akcja poszukiwawcza. Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, oznajmił, że poszukiwana jest co najmniej jeszcze jedna osoba.

Według nieoficjalnych ustaleń, w zniszczonej kamienicy mieszkała matka z synem. Podobno pokłóciła się z ojcem dziecka. Funkcjonariusze prowadzący śledztwo są w posiadaniu informacji, że rzekomo ojciec dziecka miał grozić jego matce.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Magdalena Mazur-Prus, podała podczas konferencji prasowej, że nie można ani potwierdzić, ani też wykluczyć, że wybuch w kamienicy był celowy. Wszystko wyjaśni prowadzone śledztwo, wówczas będziemy mogli się dowiedzieć dlaczego doszło do katastrofy.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Marzena C.KrzysztofMała Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mała
Gość
Mała

Co w tym kraju się dzieje? … Na samą myśl o tym łzy w oczach. Jak człowiek może być takim okrutnym dla innych? Chciał śmierci jednej osoby, a śmierć poniosło kilka osób… W tych czasach to strach zamieszkać w kamieniach, blokach itp. Nie wiadomo co takiemu sąsiadowi przyjdzie do głowy…

Krzysztof
Gość
Krzysztof

To ciekawa wiadomość. Podobno mąż ofiary miął wypadek pod Poznaniem w styczniu a sama ofiara oskarżała go wtedy o to iż próbował zabić ich syna, który z nim podróżował. Dziwna sprawa a gościu to jakiś chyba niezrównoważony mocno jest

Marzena C.
Gość
Marzena C.

Można by powiedzieć „O tempora, o mores!” Co się dzieje z tymi ludźmi? Skąd w dzisiejszych czasach tyle zła i nienawiści wobec drugiego człowieka? Kolejna straszna tragedia niczym z filmu sensacyjnego, w której zginęły niewinne osoby.