W „Krokusowej Rewolucji” wzięli udział uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

W „Krokusowej Rewolucji” wzięli udział uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

8 listopada 2018 0 przez Głos Szczecina

W „Krokusowej Rewolucji” wzięli udział uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Kto wziął udział w „Krokusowej Rewolucji”? Kiedy to miało miejsce? Gdzie zostały posadzone cebulki? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym będą odpowiedzi na pytania.

Krokusy na bulwarach

W „Krokusowej Rewolucji” wzięli również udział uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Ich praca i zaangażowanie była tak ogromna, że wspólnymi siłami udało im się posadzić w środę blisko sześć tysięcy cebul na szczecińskich bulwarach.
Akcja ta cieszy się ogromnym zainteresowanie, ponieważ już po raz trzeci to właśnie kwiatowe cebule zasadzone zostały na szczecińskich bulwarach. Ponadto dodatkowym atutem, było to, że pomagała w tym słoneczna, bezchmurna i ciepła pogoda, dzięki której praca była bardzo przyjemna, ponieważ można było spędzić czas na świeżym powietrzu. Licealiści bardzo cieszyli się, z tego, że będą mogli wziąć udział w tej akcji, ponadto w ogóle nie ukrywali swojej radości, a także było widać po nich, że już nie mogą się doczekać momentu, kiedy to będą mogli już się wziąć do pracy i zacząć sadzić. Ponadto uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie bardzo chętnie biorą udział w takich akcjach, świadczy to o tym między innymi to, że nie jest pierwszy raz, kiedy szkoła pomaga. Szkoła brała już udział w jednej z odsłon akcji w Ogrodzie Różanym, wtedy to uczniowie posadzili aż 10 tysięcy szafranów.
Pomysłodawczynią całej akcji jest Maria Myśliwiec, która w swojej wypowiedzi dodała, że wcześniej bardzo zależało jej na tym, aby cebulki zostały posadzone na skarpie na Wałach Chrobrego. Jednak dodaje, że miejsce to, było miejscem, w którym niestety dzieci nie mogłyby pomóc. Dlatego też w związku z tym, że Pani Maria Myśliwiec doskonale wiedziała, jak dzieciom zależy na wzięciu udziału, w tej akcji postanowiła, że cebulki zostaną posadzone na bulwarach. Oczywiście w związku z sadzeniem zwrócili się z prośbą o pozwolenie zasadzenia cebulek, jednak nie otrzymali żadnej odpowiedzi, kto jest zarządcą tego pasa zieleni. Dlatego też postanowili, że nie będą dłużej czekać na odpowiedź i stwierdzili, że skoro to rewolucja, to po prostu zaproszą dzieci z Gimnazjum nr 39, dzięki którym udało się posadzić cebule.
Zasadzenie cebulek należało do spontanicznego i prawdziwego rewolucyjnego zachowania na bulwarach, dzięki któremu szczecinianie mają możliwość cieszenia swoich oczu, przez to, że to właśnie w Szczecinie znajdują się szafranowe dywany. Wcześniej w tym miejscu również były sadzone cebulki, podczas prac związanych z sadzeniem chętnie pomagali uczniowie Gimnazjum nr 39 i 9. Jednak szkoły zostały zlikwidowane i ta pierwsza przekształcona została w XVI Liceum Ogólnokształcące. Także od tego momentu licealiści również z chęcią pomagają w społecznej akcji, w którą są naprawdę bardzo zaangażowani.
Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń przekazało tysiąc krokusowych cebul w ramach Inicjatywy Lokalnej. Oczywiście Szczecińska Energetyka Cieplna, również wsparła tę akcję, która zafundowała trzy tysiące cebul, wsparcie okazała również firma CSL Internationale Spedition, ponieważ zakupiła tysiąc cebul, a także Zielone Ogrody, ponieważ dorzuciły ich pół tysiąca.
Także jak widać, jest to naprawdę świetna inicjatywa, w której tak naprawdę może wziąć udział każdy, ponieważ ma ona na celu pokazanie uczniom, że nie samą nauką żyje zarówno szkoła, jak i uczniowie. Jest to akcja, która może nauczyć uczniów, a także im pokazać jak ważne jest środowisko, które nas otacza, że warto i należy o nie dbać, chociażby po to, aby w czasie rozkwitu kwiatów nasze oczy mogły się cieszyć pięknem kwiatów. Jest to również czas, kiedy uczniowie mogą zrobić coś wspólnie, jeden drugiemu może pomóc, także jest to idealny czas i moment, aby pokazać uczniom i teraźniejszej młodzieży, że spędzanie wolnego czasu nie polega jedynie na graniu przed komputerem, słuchaniu muzyki czy oglądaniu telewizji, ale, że swój wolny czas powinni w jak najbardziej aktywny sposób spędzać właśnie w gronie swoich rówieśników, przyjaciół, znajomych. Takie akcje zapewne wiele uczą.
Niestety w dzisiejszych czasach młodzież żyje w dobie internetu i większość swojego wolnego czasu uczniowie spędzają właśnie, siedząc przed internetem. Takie akcje pokazują młodzieży, że mogą zrobić coś naprawdę dobrego dla innych, ponieważ jak widać, dzięki ich pomocy miasto Szczecin, będzie jeszcze piękniejszym miastem, ponadto śmiało, można powiedzieć, że dzięki temu mają dobry uczynek na swoim koncie. Młodzież, często nie lubi siedzieć na lekcjach, dlatego też warto czasami poświęcić czas, aby młodzież mogła go przeznaczyć na zrobienie czegoś przydatnego, a jak widać, chętnie brali udział w akcji, nie mogli się nawet jej doczekać.
Dlatego też jak widać nie wiele potrzeba, aby również uczniom sprawić nie tylko radość, ale także przyjemność, ponadto będą sami, się czuli dowartościowani, a zarazem dumni, że swoją pracą zrobili coś dobrego dla miasta Szczecin, dzięki nim będzie ono piękniejsze. Dlatego też jak najbardziej warto takie akcje powtarzać i zabierać dzieci, czy młodzież do udziału w takich akcjach, poza tym, jak widać, wcale ich nie trzeba namawiać, aby wzięli w nich udział.

Artykuł powstał dzięki portalowi Pożyczka darmo

0 0 votes
Daj ocenę