W alkomacie brakło skali

W alkomacie brakło skali

26 lutego 2018 3 przez Głos Szczecina

Pijany motorowerzysta może usłyszeć nawet wyrok pozbawienia wolności do lat 2 za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Tego zdarzenia policjanci z miejscowości Stopnica z pewnością długo nie zapomną. Podczas badania alkomatem, zabrakło skali.

Funkcjonariusze policji zatrzymali 60 latka, który pod wpływem alkoholu prowadził motorower. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 4 promile alkoholu we krwi. Jak podają funkcjonariusze w policyjnym urządzeniu podczas badania zabrakło skali pomiarowej.

Kompletnie pijany mężczyzna kierował pojazdem jednośladowym. Dodatkowo pijany kierowca nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu ani polisy ubezpieczeniowej. Grozi mu nie tylko wysoka grzywna ale również kara pozbawienia wolności.

Zima to nie zbyt odpowiedni czas na jazdę motorowerem, zwłaszcza gdy temperatura powietrza spada dość mocno poniżej zera. Ten fakt zaniepokoił funkcjonariuszy policji gminy Stopnica, którzy zauważyli mężczyznę jadącego motorowerem bez numerów rejestracyjnych. Postanowili od razu interweniować. Jak się później okazało przypuszczenia policjantów były słuszne. Zatrzymany mężczyzna był kompletnie pijany. Nie posiadał ze sobą dokumentów upoważniających go do prowadzenia pojazdów. Dodatkowo funkcjonariusze wyczuli u zatrzymanego woń alkoholową. Po zbadaniu alkomatem postanowili o niezwłocznym zatrzymaniu mężczyzny. W wydychanym powietrzu miał ponad 4 promile alkoholu we krwi.

Kierowca motoroweru przyznał się że nie posiada dokumentów rejestracyjnych pojazdu ponieważ nigdy go nie rejestrował. Jest to nie dopuszczalne, gdyż każdy pojazd mechaniczny, kierowca jest zobowiązany zarejestrować i wykupić specjalną polisę ubezpieczeniową. Na niekorzyść mężczyzny wpływa również fakt iż był on kompletnie pijany.

Mężczyzna który dopuścił się kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu ma spore kłopoty. 60 latek odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, ale również zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów oraz wysoką grzywnę. Dodatkowo zostały postawione mu zarzuty kierowania pojazdem, który nie został dopuszczony do ruchu drogowego oraz brak ubezpieczenia.