Trwa rozbudowa mieszkań komunalnych na osiedlu Nad Płonią w Dąbiu. Powstanie 24 nowych lokali!

Trwa rozbudowa mieszkań komunalnych na osiedlu Nad Płonią w Dąbiu. Powstanie 24 nowych lokali!

13 listopada 2018 0 przez Głos Szczecina

Na osiedlu Nad Płonią w Dąbiu powstają nowe mieszkania komunalne. O lokal mogą ubiegać się rzetelni najemcy, którzy chcą poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Liczba miejsc jest jednak ograniczona!

Trwa rozbudowa mieszkań komunalnych na osiedlu Nad Płonią w Dąbiu. Powstanie 24 nowych lokali!

Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa poinformował, że rozpoczyna się budowa nowych mieszkań na osiedlu Nad Płonią w Dąbiu, przy ulicy Koszarowej. Będzie to 24 nowych lokali komunalnych, dzięki którym dach nad głową znajdą kolejne rodziny, które czekają w kolejce na swój przydział. Co ważne, cały czas trwa nabór wniosków dla osób, które są zainteresowane lokalem komunalnym.

Powstaną nowe mieszkania
TBS Prawobrzeże to firma, która zajmuje się inwestycją. Całe osiedle realizowane jest przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże” we współpracy z Gminą Miasto Szczecin od 2014 roku. Właśnie zakończono IV etap budowy i już rozpoczyna się kolejny. W V etapie budowy na osiedlu Nad Płonią w Dąbiu powstaną dwa nowe budynki, w których znajdzie się 24 nowych mieszkań komunalnych. Będą to lokale jedno, dwu i trzypokojowe o powierzchni od 32 m kw do 65 metrów kwadratowych. Mieszkania będą przeznaczone na wynajem dla rzetelnych osób, które chcą poprawić dotychczasowe warunki mieszkaniowe i oczywiście, złożą odpowiedni wniosek. Muszą przedstawić także pozytywne opinie swoich dotychczasowych sąsiadów i potencjalni najemcy w przeszłości nie mogą zalegać z opłatą czynszu. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec 2019 roku – koszt V etapu wyniesie 7 milionów złotych. Poprzez całą inwestycję, ogółem na osiedlu powstanie 108 czynszowych mieszkań komunalnych.

Jak będą wyglądać nowe mieszkania?
Okazuje się, że najemca, który otrzyma przydział do mieszkania, nie będzie musiał wykonywać w nim żadnych prac remontowych. Wszystkie lokale o podwyższonym standardzie będą bowiem oddane pod tzw. klucz. W wyposażeniu znajdą się kuchenki gazowe, zlewozmywaki, wanny, armatura łazienkowa. Nie zabraknie również wykładzin dywanowych w pokojach, terakoty, pływek ceramicznych oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Dodatkowo mieszkania położone na parterze będą miały dostęp do ogródków, a na piętrach zainstalowane zostaną balkony. Teren zlokalizowany wokół osiedla będzie dobrze zagospodarowany – pojawią się zielone skwery z miejscami do odpoczynku, ale również infrastruktura niezbędna do codziennego życia. Sklepy, w przyszłości szkoły czy żłobek mogą być w zasięgu mieszkańców.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi ulotki Kołobrzeg