Środa będzie dniem, kiedy będzie obowiązywał już całkowity zakaz wjazdu na Cmentarz Centralny.

Środa będzie dniem, kiedy będzie obowiązywał już całkowity zakaz wjazdu na Cmentarz Centralny.

30 października 2018 0 przez Głos Szczecina

Kiedy będzie obowiązywał zakaz wjazdu na Cmentarz Centralny w Szczecinie? Jakie zajdą zmiany w poruszaniu się samochodami w Szczecinie? Zapraszam do przeczytania artykułu. Środa będzie dniem, kiedy będzie obowiązywał już całkowity zakaz wjazdu na Cmentarz Centralny.

Ostatni dzień wjazdów na Cmentarz Centralny w Szczecinie

Ważną informacją dla wszystkich tych, którzy chcą wjechać, na Cmentarz Centralny jest to, że we wtorek oraz w środę karnety, które do tego uprawniają, tracą całkowitą ważność. Także, jeżeli ktoś nie zdążył wykupić karnetu, może dostać się na cmentarz, tylko i wyłącznie wtedy, gdy wykupi jednorazowe bilety.

Każdy, kto wybiera się na Cmentarz Centralny, powinien wiedzieć, o tym, że tylko we wtorek mógł tam dotrzeć. Środa będzie dniem, kiedy będzie obowiązywał już całkowity zakaz wjazdu. Jedynie określone pojazdy tego dnia będą mogły dotrzeć na Cmentarz Centralny, a mianowicie prawo do wjazdu będą miały pojazdy, które będą brały udział w ceremoniach pogrzebowych, tj. autokaru, pojazdu osoby odprawiającej ceremonię pogrzebową oraz pięciu pojazdów do konduktu. Gorący apel do wszystkich, którzy wybierają się na Cmentarz Centralny, jeżeli mogą, niech już dziś skorzystają z komunikacji miejskiej, ponieważ zapewne dzięki temu rozwiązaniu dużo szybciej się dostaną w określone przez siebie miejsce. Wiele osób, odwiedziny swoich najbliższych pozostawia niestety, na ostatnią chwilę, co bardzo często powoduje olbrzymie korki, ponadto jest naprawdę ciasno i tłoczno, ponieważ nie dość, że każdy jedzie w ostatniej chwili, to próbuje również, znaleźć miejsce jak najbliżej swoich grobów, co bardzo często paraliżuje cały ruch. Każdy kierowca, powinien bacznie obserwować ruchy i wskazówki policjantów, ponieważ to oni już w tej chwili są odpowiedzialni za prawidłowe sterowanie ruchem. Dla osób wybierających się na cmentarz idealnym rozwiązaniem są tramwaje, ponieważ dojeżdżają one pod samą bramę główną i nie trzeba na nich długo czekać, ponieważ kursują co 3-4 minuty.

Dookoła największej nekropolii, jaką jest Cmentarz Centralny, znajduje się 13 bram wejściowych. Kierowcy powinni wziąć pod uwagę to, aby pozostawili swoje samochody przy galeriach handlowych i dojść do cmentarza pieszo, zapewne będzie to idealne rozwiązanie, ponieważ jest to możliwość dodatkowego spaceru, który zapewne pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie, taki spacer to również oderwanie się od codzienności, możliwość wyciszenia się i przemyślenia wielu spraw, ponadto, zamiast stać w korku, tracić swój cenny czas, można w spokoju dotrzeć na cmentarz, przy czym nikt nie straci czasu, nerwów, a także pieniędzy, jak się okazuje, jest to również okazja do tego, aby nie doszło do niepotrzebnej stłuczki czy wypadku drogowego.

Oczywiście jest wiele osób, które mimo wszystko nie skorzystają z powyżej propozycji i rozwiązania. Za wszelką cenę będą chciały dotrzeć do cmentarza samochodem, dlatego też w takiej sytuacji warto kupić wjazdówkę przez Internet. Żyjemy w dobie internetu i zapewne każdy sobie poradzi z jego zakupem, ponieważ zakup ten jest naprawdę bardzo prosty. Aby móc zakupić taki jednorazowy bilet należy skorzystać z aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin. Kiedy już uda nam się wykupić bilet będzie on się znajdywał w zakładce „Moje Bilety”. Kolejny krok polega na jego aktywacji, a mianowicie, aby go aktywować, należy kliknąć „aktywuj”, a następnie wpisać numer rejestracyjny samochodu, który będzie korzystał z wjazdówki. Dodatkową i niezwykle ważną informacją jest to, że kiedy wykonamy wszystkie powyższe czynności to mamy 3 godziny na wjazd na Cmentarz Centralny.

Oczywiście mamy możliwość kupienia biletu nieco wcześniej. Bardzo ważne jest to, aby bilet był aktywowany o wspomnianych powyżej 3 godzinach. Jeżeli bilet nie zostanie odpowiednio aktywowany, to niestety, ale przepadnie. Każdy, kto będzie miał zarówno wykupiony bilet, jak i aktywowany, to zanim wjedzie na cmentarz, musi go oczywiście okazać ochronie. Także, aby móc to zrobić należy wejść w zakładkę Kontrola Biletów, po czym należy dać do zeskanowania istniejący kod. Po tych czynnościach jak najbardziej można wjechać na cmentarz.
Także jak widać, są pewne czynności do wykonania, w związku z wjazdem na Cmentarz Centralny, ale są one naprawdę proste do wykonania i każdy sobie z nimi poradzi, ponieważ jak widać, są one niezbędne, aby móc się w ogóle dostać na cmentarz. Każdy, kto może mimo wszystko powinien pozostawić swój samochód, pod centrami handlowymi, jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie, ponieważ niepotrzebnie się nie denerwujemy, stojąc w korku, nie tracimy swojego cennego czasu, a także pieniędzy. Zapewne idealnym rozwiązaniem jest również komunikacja, miejsca, kursuje ona co chwilę, także w szybkim tempie bez nerwów, można się swobodnie udać na Cmentarz Centralny. Także wystarczy tylko odrobina dobrych chęci i dobrej woli, aby skorzystać z innych udogodnień, jakie oferuje miasto Szczecin, a to wszystko po to, aby ruch na drogach był nieco sprawniejszy i aby wypadki drogowe zostały ograniczone do minimum, ponieważ jak wiadomo im więcej samochodów, więcej nerwowych kierowców, wiąże się z tym, że chwila nie uwagi, rozdrażnienie, pospiech powoduje wypadek drogowy, który w takich warunkach jest wręcz nieunikniony.
Artykuł powstał dzięki portalowi pożyczka na święta