Spragnieni krokusowych dywanów mają czas do piątku

Spragnieni krokusowych dywanów mają czas do piątku

14 października 2018 0 przez Głos Szczecina

Spragnieni krokusowych dywanów mają czas do piątku. Do kogo trzeba się zgłosić? Kto może zgłosić miejsce na krokusowe dywany? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym można znaleźć odpowiedź na te pytania, ale również pokazuje na czym polega ta akcja.

Spragnieni krokusowych dywanów mają czas do piątku.

Prywatne placówki oraz grupy mieszkańców mają czas do piątku, aby zgłosić się do siódmej edycji, która jest pod nazwą „Krokusowej rewolucji”. Jest to naprawdę rewelacyjna okazja, ponieważ zapewne każdy chciałby mieć w swoim bliskim otoczeniu krokusowe dywany, które podbiły serca szczecinian.

Ważną informacją jest to, że mogą się zgłaszać: prywatne szkoły, przedszkola, żłobki, podmioty niepubliczne oraz grupy mieszkańców. Zasada tej akcji jest naprawdę bardzo prosta, polega ona na tym, że należy zebrać wspólne siły po to, aby udało się posadzić kwiaty w zaproponowanym miejscu. Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń ma do dyspozycji 50 tys. cebulek dla szkół oraz 30 tys. dla mieszkańców. Także jak widać rąk do pracy jest potrzebnych naprawdę bardzo dużo, ponieważ nie jest to kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt cebulek, ale ich liczba jest w kilkadziesiąt tysiącach. Jednak zapewne każdy poprzez swoją pracę i zaangażowanie zostanie wynagrodzony, kiedy to nadejdzie czas, kiedy wszystkie krokusy zakwitną a ich widok jest naprawdę przepiękny. Dlatego też na pewno nikt nie pożałuje. Jego praca zostanie poprzez piękne widoki w 100% wynagrodzona.

Jest to już wieloletnia tradycja, która polega na tym, że właśnie jesienią w Szczecinie są sadzone cebulki krokusów. Kwiat zyskał miano jednego z symboli zielonego Szczecina. Także jest to niezwykłą wizytówką, a nawet można śmiało powiedzieć znak rozpoznawczy Szczecina, nie tylko dla samych mieszkańców, ale również, dla wszystkich zwiedzających, którzy zapewne również będą się cieszyć z pięknych kwiatów, jakie są krokusy.
W zeszłą sobotę rozpoczęła się tegoroczna edycja Krokusowej, podczas której zasadzono 10 tysięcy kwiatowych cebul na Różance. Inicjatywa ta nie ginie wręcz przeciwnie cały czas się rozrasta ma coraz to więcej swoich zwolenników, ponadto z roku na rok ogarnia kolejne zakątki miasta, przez co miasto Szczecin staje się z roku na rok jeszcze piękniejszym miastem, ponieważ nie oszukujmy się, ale nic tak pięknie nie zdobi, jak właśnie naturalna roślinność, przy której dodatkowo można wypocząć i spędzić miło czas. Oczywiście udział w tej pięknej inicjatywie biorą udział poprzez współpracę: radni osiedli, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, ale również szkoły, przedszkola, żłobki i osoby prywatne.

Także jak widać zainteresowanie tą inicjatywą jest niezwykle ogromne. Ma ona ogromną ilość swoich zwolenników. To właśnie również dzięki nim miasto Szczecin staje się piękniejsze.

Organizatorką tej społecznej inicjatywy jest Maria Myśliwiec. W swojej wypowiedzi na ten temat dodaje, że na wszystkie zgłoszenia od placówek niepublicznych oraz grup mieszkańców, którzy chcieliby posadzić krokusy w swoim otoczeniu czekają do piątku. Dodaje również, że zapewne każdy by chciał, by to właśnie w jego otoczeniu znalazły się te piękne kwiaty, jakimi są właśnie krokusy. Ich piękno wydobywa się na wiosnę, ponieważ wtedy właśnie kwitną, dzięki czemu pozwalają nie tylko cieszyć oczy, ale również zmysł węchu, ponieważ niesamowicie pięknie pachną.

Także każdy, kto jest zniecierpliwiony, a zarazem spragniony krokusowych pól w swoim otoczeniu to ma czas do piątku, by złożyć zgłoszenie. Ważną informacją na ten temat jest to, że aby zgłosić miejsce, należy skontaktować się z pomysłodawczynią akcji Marią Myśliwiec, pod numerem telefonu 696050657.

Także jak widać czasu jest coraz to mniej, a krokusy czekają na swojego wybranka. Samo sadzenie tych krokusów to nie tylko wyjątkowa akcja, ale również, jest to szansa, a zarazem możliwość, aby aktywnie spędzić swój wolny czas. Jest to możliwość, aby spotkać się z innymi, porozmawiać, pośmiać się, takie akcje są niezwykle ważne. Właśnie dzięki takim akcjom mamy możliwość oderwania się od telewizorów i warto również wziąć za rękę sąsiadkę czy sąsiadów i wspólnie wybrać się na wspólne sadzenie cebulek krokusów. Na wiosnę, kiedy przyjdzie czas na krokusy, zachwycą nas swoim pięknem, a także zapachem. W krokusowym miejscu będzie można usiąść i spędzić bardzo miło czas, oderwać się od codziennych obowiązków i od codziennej rutyny. Może to być to właśnie takie wyjątkowe miejsce, do którego zawsze właśnie poprzez jego piękno i zapach będzie się chciało wrócić a może nawet polecić je innym.

Także nie warto zwlekać, należy jak najszybciej należy skontaktować się z pomysłodawczynią akcji Marią Myśliwiec, pod numerem telefonu 696050657, a ponadto zawinąć rękawy i pomóc w sadzeniu cebulek krokusowych. Zaangażuj w to swoją rodzinę, męża, dzieci. Macie możliwość spędzenia razem naprawdę wyjątkowego czasu, który zapewne dla was wszystkich zaowocuje, ponieważ tylko taki aktywnie wspólnie spędzony czas z rodziną tak naprawdę zbliża do siebie. Zapewne wszystkim się to spodoba i co roku właśnie tę akcję będziecie chcieli powtarzać. Także nie czekaj zadzwoń już dziś i skontaktuj się z pomysłodawczynią akcji Marią Myśliwiec. Wystarczy jedynie zadzwonić pod podany numer telefonu 696050657. Także zobacz, jakie jest to naprawdę proste. Nie czekaj zrób to już dziś.

 Artykuł powstał dzięki portalowi pożyczka bez big