Skoki spadochronowe w tandemie – spełnij swoje marzenia!

Skoki spadochronowe w tandemie – spełnij swoje marzenia!

6 sierpnia 2018 0 przez Głos Szczecina

Do skoku spadochronowego wcale nie potrzeba skomplikowanych i kosztownych przygotowań. Wystarczy tylko wykupić skok w tandemie!

 

Skakanie ze spadochronem to niesamowite doznanie, które obecnie nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób z odpowiednim przeszkoleniem i doświadczeniem. Teraz w skoku spadochronowym w tandemie może wziąć udział niemalże każdy, kto chce przeżyć niesamowitą przygodę i spełnić swoje marzenia – to możliwe również w okolicy Szczecina.

Czym są skoki tandemowe?

Skoki tandemowe to jeden z rodzajów skoków spadochronowych, które odbywają się w dwójkę. W wydarzeniu biorą udział pilot tandemu oraz pasażer, którzy połączeni są ze sobą uprzężą tandemową. Skoki spadochronowe w tandemie wykorzystują także specjalne spadochrony tandemowe – większe od standardowych. Dla maksymalnego poziomu bezpieczeństwa stosuje się spadochrony zapasowe oraz automaty spadochronowe.

Osoba chcąca wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie nie musi mieć żadnego szczególnego przygotowania – nie musi brać udziału w czasochłonnych i kosztownych szkoleniach, nie musi posiadać aktualnych badań lekarskich. Przeciwwskazania do skoku są ograniczone i obejmują głównie takie choroby i stany jak:

  • waga powyżej 110-120 kg zależnie od sprzętu
  • ostra niewydolność układów krwionośnego i oddechowego
  • wrodzona łamliwość kości
  • niestabilność kręgosłupa
  • epilepsja

W skokach mogą brać udział osoby niepełnoletnie posiadające zgodę rodzica albo opiekuna prawnego.

Skok w tandemie – krok po kroku

Pierwszym etapem jest dokonanie rezerwacji skoku – można zrobić to obecnie całkowicie przez internet, na przykład na stronie https://skacz.pl, gdzie można zarezerwować także skoki w okolicy Szczecina. Przy rezerwacji podajemy swoje dane, wybieramy datę i określamy pozostałe parametry skoku.

Wyznaczonego dnia stawiamy się w ośrodku spadochroniarskim. Na miejscu przechodzimy krótkie przeszkolenie informujące o zasadach skoku i odbieramy wyposażenie. Po wstępnych przygotowaniach uczestnicy wydarzenia mogą wejść do samolotu.

Skoki tandemowe odbywają się z dwóch wysokości – 3000 metrów albo 4000 metrów nad ziemią. Wysokość wyskoku ma wpływ na czas swobodnego spadania, które jest zdecydowanie najbardziej emocjonującym momentem całego wydarzenia, ponieważ uczestnicy tandemu spadają wtedy w kierunku ziemi z prędkością 200 kilometrów na godzinę! To jedyna tego rodzaju okazja, aby doznać spadania bez żadnych ograniczeń w przestworzach. Dla wysokości 3000 metrów czas spadania to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów – około 60 sekund.

Gdy uczestnicy skoku osiągną wysokość około 1500 metrów nad ziemią, pilot otwiera spadochron. Od tego momentu następuje faza kilkuminutowego opadania w kierunku lądowiska. Dla pasażera to doskonała okazja, aby podziwiać wyjątkowe widoki okolicy.

Lądowanie po skoku spadochronowym w tandemie jest miękkie i nie powoduje ryzyka urazów.

Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?

Ceny skoków spadochronowych w tandemie nie są bardzo wysokie. Za skok z wysokości 3000 metrów trzeba będzie zapłacić około 550 złotych, natomiast za ten z 4000 metrów – około 700 złotych.

Osoba chcąca wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie ma także możliwość wykupienia dodatkowej usługi rejestracji całego wydarzenia. Wówczas filmy i zdjęcia nagrywane są przez dodatkowego skoczka albo przez pilota tandemu trzymającego w ręce kamerę. Usługa tego rodzaju to dodatkowy koszt rzędu 200-250 złotych. Warto się zdecydować, aby uzyskać wyjątkową pamiątkę po swoim wyczynie!

Ośrodki organizujące skoki spadochronowe w tandemie mają także dla swoich klientów wiele atrakcyjnych promocji, dzięki którym można zapłacić jeszcze mniej za spełnienie swoich marzeń.

Skok spadochronowy w tandemie może być też doskonałym pomysłem na niezapomniany upominek, na przykład na urodziny, Dzień Ojca, Dzień Chłopaka, rocznicę, imprezę kawalerską lub panieńską czy na wesele. Wystarczy wykupić wtedy specjalny voucher upominkowy – osoba obdarowana będzie mogła wtedy sama wybrać dla siebie najbardziej dogodny termin skoku.

 

0 0 vote
Daj ocenę