Seniorzy z wizytą we Wrocławiu

Seniorzy z wizytą we Wrocławiu

16 września 2018 0 przez Głos Szczecina

Wrocław to jedno z najbardziej atrakcyjnych i rozwiniętych turystycznie miast w Polsce. Każdego roku przyciąga tłumy turystów z całego świata. Do miasta przyjeżdża również wiele starszych osób, pragnących zobaczyć największe tutejsze nie ma atrakcje. Jak zaplanować wycieczkę po Wrocławiu dla seniorów?

 

Punkt obowiązkowy – Stare Miasto

Wrocławski rynek oraz jego otoczenie to wyjątkowe miejsce, na którego zwiedzanie warto poświęcić nawet cały dzień. Koniecznie trzeba zobaczyć piękny, średniowieczny ratusz i otaczające go, barwne kamienice, prezentujące różnorodne style architektoniczne. W okolicy rynku znajduje się kilka kościołów, które także warto zobaczyć, a wśród nich bazylika św. Elżbiety, kościół św. Wojciecha oraz kościół św. Marii Magdaleny.

Ostrów Tumski

Będąc w okolicy rynku, trzeba też zwiedzić Ostrów Tumski. To ulubione miejsce zakochanych, chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Ostrów Tumski, który dawniej był wyspą, zachwyca malowniczymi widokami. Szczególnie przyciąga uwagę wspaniała katedra św. Jana Chrzciciela, która została skrupulatnie odbudowana po II wojnie światowej. W otoczeniu znajduje się także wiele innych budynków i atrakcji, które warto obejrzeć. Obowiązkowym punktem jest Most Tumski, nazywany też Mostem Zakochanych, który jest już znany z ogromnej ilości zawieszonych na nim kłódek. Wart obejrzenia jest także najstarszy budynek w mieście- kościół św. Idziego.

Panorama Racławicka i Muzeum Narodowe

Charakterystyczna rotunda to jedno z najbardziej znanych muzeów w Polsce- Panorama Racławicka, w której można obejrzeć słynne, zjawiskowe dzieło „Bitwa pod Racławicami”. Tej atrakcji nie wolno przegapić, odwiedzając Wrocław!
Panorama Racławicka znajduje się w niedalekiej odległości od rynku i jest położona w malowniczym parku Juliusza Słowackiego. Jest oddziałem Muzeum Narodowego, które także powinno zaciekawić wielu turystów, a w szczególności osoby zainteresowane malarstwem i rzeźbą. W muzeum można obejrzeć mnóstwo dzieł śląskich artystów, a także sztukę europejską i azjatycką.

Kościół Garnizonowy, czyli Bazylika Mniejsza św. Elżbiety

To kolejny z wielu wyjątkowych kościołów we Wrocławiu, należący zdecydowanie do najwspanialszych budowli w mieście. Kościół został wybudowany w stylu gotyckim. Należąca do niego, wysoka na ponad 90 metrów wieża oferuje przepiękne widoki, ale należy uważać, gdyż wejście na nią może być dla osób starszych dość kłopotliwe i wyczerpujące. Bazylika znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego rynku.

Noclegi we Wrocławiu

Seniorów, którzy planują wycieczkę do Wrocławia, powinien ucieszyć fakt, że wszystkie te atrakcje znajdują się w niedalekiej odległości od siebie i są zlokalizowane praktycznie w samym centrum miasta, co znacznie ułatwia zwiedzanie. Co ważne, łatwo można tu znaleźć atrakcyjne noclegi w niezbyt wygórowanych cenach. We Wrocławiu dostępne są luksusowe, wygodne apartamenty, położone na samym rynku oraz w jego okolicy. Oferta jest bardzo zróżnicowana- może tu znaleźć nocleg pojedyncza osoba, para, a także kilkuosobowa grupa! Seniorzy powinni być zadowoleni z dogodnych warunków, jakie oferują te nowoczesne apartamenty.

Do odwiedzenia Wrocławia przez seniorów, zachęcała Marta Kaczmarek z www.kingsapartment.pl