Pogoda w Szczecinie i nad morzem?

Pogoda w Szczecinie i nad morzem?

27 października 2018 0 przez Głos Szczecina

Pogoda w Szczecinie i nad morzem? Przed nami spore zmiany. Pogoda będzie ciepła i słoneczna. Pogoda w Szczecinie i nad morzem? Przed nami spore zmiany!Jaka będzie pogoda w Szczecinie i nad morzem? Jakich temperatur można się spodziewać? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym będą odpowiedzi na te pytania.

Pogoda w Szczecinie i nad morzem?

Informacje o pogodzie donosi Krzysztof Ścibor z Biura Prognoz Pogody Calvus, który mówi o tym, że poniedziałek, nie będzie najcieplejszym i najładniejszym dzień, ponieważ będzie pochmurno i deszczowo, Ponadto dodaje również, że osoby, które muszą iść do pracy, dzieci idące do szkoły, powinny się zaopatrzyć w parasole, kaptury lub płaszcze przeciwdeszczowe, ponieważ mogą się pojawić mżawki, dlatego też lepiej się nawet od małego deszczu uchronić, aby nie przemóc i nie przemarznąć.

 

Szczecinianie, nie będą również zadowoleni z tego pogody, ponieważ przez nią wielu aktywnych szczecinian, ze względu między innymi na to, że lubią spędzać aktywnie czas, nie będą mogli sobie pozwolić na spacery, jazdę na rowerze, bieganie itp., a wszystko przez to, że nie będzie do tego absolutnie zachęcała temperatura, która będzie naprawdę niska, ale nie tylko szczecinianie będą niezadowoleni z tej pogody, ale również osoby przebywające, a także mieszkające nad morzem. Oczywiście jest wiele osób, które właśnie o tej porze wyjeżdża nad morze, ponieważ lubi właśnie o tej porze po odpoczywać, ponieważ nie jest tak tłoczno, jak w sezonie letnim i jest zdecydowanie ciszej i spokojniej, ponieważ nie ma tak wielu imprez, jakie są organizowane w czasie letnim, kiedy to turystów jest naprawdę bardzo dużo. Także jak już wyżej zostało wspomniane, temperatura nie będzie zachęcała, nawet do wyjścia z domu, hoteli, czy pensjonatów, ponieważ będzie ona wynosić maksymalnie do 6 – 7 stopni Celsjusza.

Ponadto oprócz niskiej temperatury, każdy, kto mimo wszystko zdecydowałby się na spacer, powinien liczyć się z tym, że nie będzie on przyjemny ze względu na silny, północno-wschodni wiatr. Dlatego też również ze względów bezpieczeństwa zaleca się, aby jednak ten czas pozostać w swoich domach, hotelach czy pensjonatach pod kocem popijając gorącą kawę, herbatę, czy nawet czekoladę, która zapewne poprawi humor każdemu.

Osoby, które będą podróżować w nocy samochodem, powinny zachować szczególną ostrożność ze względu na nie sprzyjające warunki, do jakich będą należały opady deszczu, które prognozuje synoptyk, dlatego też zapewne warto zdjąć nogę z gazu, aby nie doszło do żadnego wypadku czy tragedii.

Synoptyk dodaje, że jednak należy się spodziewać niegwałtownych i silnych opadów, ale raczej słabego deszczu, jednak jest on również bardzo zdradliwi, dlatego też wszyscy kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Dlatego, jeżeli nikt nie musi wyjeżdżać w nocy w trasę warto, aby pozostał w domu, ponieważ już na drugi dzień, pogoda będzie znacznie ładniejsza i o zdecydowanie większej temperaturze, ponieważ już nad ranem w Szczecinie temperatura ma wynosić 15 stopni C.
Każdy wypoczywający nad morzem zapewne będzie zadowolony, ponieważ będzie miał możliwość aktywnego relaksu i wypoczynku ze względu na sprzyjające warunki pogodowe. Świadczy to o tym, że po poniedziałkowym pochmurnym i deszczowym dniu znowu pojawi się słoneczko. Już we wtorek w Szczecinie i nad morzem zapowiada się wręcz letni dzień. Także wtedy można spacerować od rana do wieczora, wybrać się na rowery, czy pobiegać nad polskim morzem. Wtedy aktywność jest jak najbardziej wskazana, która zapewne pozytywnie wpłynie na samopoczucie.
Temperatura ma być naprawdę bardzo wysoka, ponieważ w Szczecinie ma być aż 20 stopni Celsjusza, takie informacje donosi nam Krzysztof Ścibor. Osoby przebywające nad morzem również będą mogły się cieszyć z pogody, ponieważ nad morzem będzie 18 stopni ciepła.

Artykuł powstał dzięki portalowi Puderniczki