Pogoda na weekend. Piękna złota jesień i nawet 20 stopni!

Pogoda na weekend. Piękna złota jesień i nawet 20 stopni!

4 października 2018 0 przez Głos Szczecina

Pogoda na weekend. Piękna złota jesień i nawet 20 stopni! Dużo słonecznych dni, małe zachmurzenie i niewielkie opady deszczów. Pogoda na weekend. Piękna złota jesień i nawet 20 stopni! Warto zapoznać się z temperaturą oraz prognozą pogody jaki przyniesie nam weekend i cieszyć się z uroków pięknej pogody.

Pogoda na weekend. Piękna złota jesień i nawet 20 stopni!

Dziś czwartek do końca dnia panowało zachmurzenie umiarkowane. Deszcze nas ominęły, ale również mało było słońca. Tam, gdzie pojawiło się słońce, maksymalna temperatura na słońcu wynosiła 15 stopni Celsjusza. W cieniu było, nieco chłodniej, ponieważ temperatura sięgała około 13 stopni Celsjusza. Takie wiadomości zapowiadał Krzysztof Ścibor z Biura Prognoz Pogody Calvus. Wiatr jest nieco spokojniejszy, przez co również noc bez gwałtownych wiatrów również będzie cieplejsza. Świadczy o tym to, że temperatura nie spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. Dla osób, które będą jechały samochodem, ważną informacją jest to, że w nocy będzie spore zachmurzenie, jednak nie powinny się pojawić deszcze. Także ze względu na spore zachmurzenie wszyscy kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, chociażby ze względu na ograniczoną widoczność. Dlatego też lepiej zdjąć nogę z gazu.

Weekend ma być nieco cieplejszy. Także zaczynając od piątku, mają się pojawić przejaśnienie. Ma być ciepło, a do tego, nie przewiduje się opadów deszczu. W Szczecinie można się spodziewać naprawdę ciepłej i słonecznej pogody, ponieważ termometr ma wskazywać 19 stopni Celsjusza. Nawet nad morzem ma być naprawdę ciepło, ponieważ 16 stopni Celsjusza. Wiatr ma być umiarkowany północno- zachodni, mimo tego synoptyk podkreśla, że ma być on ciepły. Także zaczynając weekend od piątku, można go miło rozpocząć, korzystając ze słoneczka, na świeżym powietrzu. Warto wolny czas poświęcić na spacer w parku itp. Warto korzystać z tych jesiennych i ciepłych dni.

Sobota ma być naprawdę bardzo ciepła. Wiele osób może nawet nie uwierzy, że temperatura będzie sięgać nawet 20 stopni Celsjusza. Taka temperatura ma się pojawić w Szczecinie, natomiast 16 stopni Celsjusza, ma być nad morzem. Także sobota również jest idealnym dniem na odpoczynek. Synoptyk Krzysztof Ścibor dodaje, że ma być naprawdę dużo słońca, a wiatr ma być słaby. Także jak widać, pogoda będzie nam sprzyjać i weekend brzmi naprawdę obiecująco. Tak piękną pogodę można przeznaczyć na jesienne porządki jednak nie te w domu, ale te na swoich podwórkach czy ogrodzie.
Jeżeli chodzi o niedzielę, będzie ona już bardziej przypominała nam porę jesienną. W niedzielę niestety, ale mogą się pojawić deszcze oraz przez pojawienie się chmur będzie pochmurnie. Taką pogodę na niedzielę przewiduje meteorolog. W tym dniu znacznie również intensywniej wiać. Do południa prędkość wiatru nie będzie aż tak bardzo wysoka, ponieważ będzie ona sięgać do 14 km/h. Wiatr, który się pojawi, będzie wiatrem z zachodu. Jednak po południu można się spodziewać dużo silniejszych wiatrów ich prędkość może wynosić nawet do 50 km/h, będzie to wiatr północno-zachodni.

Niestety temperatura w niedzielę nie będzie nas już tak rozpieszczać, jak w sobotę, ponieważ do południa będzie ona wynosić zaledwie 14 stopni Celsjusza. Natomiast po południu zrobi się już naprawdę chłodno a wręcz zimno, ponieważ temperatura nieco spadnie, będzie ona wynosić, zaledwie do 10 stopni Celsjusza. Przy tak niskiej temperaturze, kiedy będziemy musieli wyjść z domu, powinniśmy pamiętać o ciepłych kurtkach, czapkach, a nawet szalikach. Niestety, ale tak zróżnicowana temperatura bardzo często doprowadza do różnego rodzaju przeziębień, chorób, a także wirusów. Bardzo często właśnie przy takiej pogodzie łatwo można się przeziębić. Dlatego też bardzo ważne jest to, by odpowiednio się ubierać do pogody. Kiedy jest ciepło, tak jak na przykład termometr będzie nam wskazywał do 21 stopni Celsjusza, nie należy się aż tak bardzo ciepło ubierać, by się nie przegrzać. Natomiast przy niskich temperaturach tak jak na przykład do 10 stopni warto ubrać się dużo cieplej. Po powrocie do domu również warto napić się ciepłej herbaty z sokiem malinowym i cytryną. To takie małe porady na to, by uchronić się od nieprzyjemnych przeziębień.
O poniedziałku znowu zmiana pogody. Jak sam synoptyk Krzysztof Ścibor twierdzi, że możemy się spodziewać samego „babiego lata”. W Szczecinie w poniedziałek można będzie się spodziewać 16 stopni Celsjusza, ponadto nie będzie opadów deszczu.

Wtorek będzie kolejnym dniem, kiedy będziemy mogli się cieszyć ciepłem. Tego dnia będziemy się mogli spodziewać nawet 18 stopni Celsjusza. Kolejne dni to możliwość cieszenia się z naprawdę słonecznej pogody. Środa, czwartek, piątek, sobota i niedziela zapowiadają się piękne oraz słoneczne. Temperatura ma sięgać do 21 stopni Celsjusza. Według synoptyka mają być to naprawdę ciepłe i słoneczne dni.
Także jak widać, jesień bywa naprawdę różna, z jednych dni możemy się śmiało cieszyć naszą piękną, polską słoneczną jesienią. Natomiast inne dni są chłodne, deszczowe i pochmurne. Dlatego też warto swój wolny czas poświęcić aktywnie w te piękne i słoneczne dni, nie warto siedzieć w domu, ponieważ jak widać, kiedy będzie temperatura jedynie do 10 stopni Celsjusza, swobodnie zdążymy usiąść na kanapie i obejrzeć swoje ulubione seriale.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi Kredyty na spłatę