Odpowiedni wybór fotelika samochodowego

Odpowiedni wybór fotelika samochodowego

16 września 2018 0 przez Głos Szczecina

Rodzice podróżujący samochodem powinni zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych pasażerów, ważna jest także wygoda, szczególnie dotyczy to nowonarodzonych dzieci.

 

Ważną sprawą jest wybór najodpowiedniejszego fotelika samochodowego, który spełnia te dwa wyżej wymienione wymagania. Rodzice, którzy są zainteresowani zakupem nowego fotelika samochodowego na pewno zwracają uwagę także na każdy najdrobniejszy szczegół.

Głównym czynnikiem, który sprzyja w podjęciu właściwej decyzji są certyfikaty, atesty bezpieczeństwa, wykonane testy zderzeniowe. Innymi czynnikami, które są brane pod uwagę są również waga i wiek dziecka, użyte innowacyjne systemy, dopasowanie do samochodu stabilność oraz także wygląd fotelika samochodowego.

Fotelik Cybex Solutions S-Fix, jest przeznaczony dla dzieci od 15 kg do 36 kg, dostępny w kilku ciekawych kolorach. Jest to fotelik posiadający zaawansowany system regulacji zagłówka, którego kąt można zmienić w każdej chwili. Odpowiednio wyprofilowane panele znajdujące się przy oparciu głowy sprawiają, że głowa dziecka nie opada na boki w czasie jazdy.

Podróżowanie dziecka w komfortowej pozycji, z opartą o panel główką jest nie tylko bezpieczniejsze dla dziecka, ale na pewno wygodniejsze, szczególnie podczas drzemki.

Boki fotelika Cybex Solutions S-Fix wyposażony jest także w system ochrony bocznej, w postaci wzmocnionych boków fotelika ale także wysuwanych paneli, do których dociera pierwsza siła uderzenia. Całość fotelika sprawia, że w chwili wypadku samochodowego, dziecko jest najlepiej chronione wewnątrz fotelika.

W foteliku cybex na oparciu i siedzisku znajdują się odpowiednie kanaliki, dzięki którym dziecko się nie poci, ponieważ fotelik świetnie wentyluje. Fotelik Cybex Solutions S jest praktyczny, w każdej chwili można zdjąć oparcie dla starszego dziecka i skorzystać z siedziska typu booster. Jest to wygodne, jednak najlepszą opcją podróżowania dziecka jest jazda w pełnym foteliku, zapewnia dziecku pełną ochronę. Tapicerka fotelika wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, można ja poddawać czyszczeniu.